Helly Hansen prezentuje nowe modele butów outdoorowych

Helly Hansen prezentuje nowe modele butów outdoorowych

Od 1877 roku Helly Hansen dostarcza profesjonalny sprzęt, który pomaga ludziom bezpiecznie czerpać radość z bycia w terenie. Norweska marka od zawsze związana jest z morzem i górskimi krajobrazami i czerpie z tego doświadczenia i wiedzy, aby rozwijać sprzęt, który przetrwa w  nawet najtrudniejszych warunkach. Dzięki wysoce technicznym, ochronnym i wodoodpornym butom Traverse Boot HT (wysokość za kostkę) i Traverse HT (wysokość do kostki) firmy Helly Hansen, należącym do kolekcji obuwia turystycznego Verglas, outdoorowi profesjonaliści i miłośnicy wędrówek mogą czuć się pewnie, spędzając długie dni w górach, gotowi do zmierzenia się z trudnym terenem i nieprzewidywalną pogodą.

Idealne na krótkie i długie wędrówki, oba modele Helly Hansen prezentują funkcje i właściwości:

  • Kombinacja dwóch różnych mieszanek EVA w zależności od strefy podeszwy (zapewnienie stabilności, komfortu i amortyzacji)
  • Wielokierunkowy system trakcji w podeszwie zewnętrznej: system wypustek HH® Surround-Grip zapewniający trakcję pod każdym kątem kontaktu z podłożem, dodatkowo system wzmocnienia Tough-Wear zastosowany w najbardziej narażonych miejscach oraz mieszanka gum HH® Max-Grip zapewniającej doskonałą przyczepność.
  • W śródstopiu osadzono płytkę wzmacniającą dla usztywnienia i dodatkowej ochrony na nierównym i skalistym terenie.
  • W pełni wodoodporna konstrukcja wykorzystująca wodoodporną/oddychającą membranę HELLY TECH® firmy Helly Hansen, wraz z uszczelnionymi szwami i materiałami poddanymi obróbce hydrofobowej, zapewniającymi odpychanie wody od powierzchni w mokrych i błotnistych waru

Dodatkowo, większość cholewki Traverse HT i Traverse Boot HT zawiera materiały pochodzące z recyklingu – w tym podszewkę z poliestru pochodzącego w 100% z recyklingu i sznurówki z poliestru pochodzącego w 100% z recyklingu. Ponadto oba style zostały opracowane przy użyciu innowacyjnego procesu drukowania 5D, w którym warstwy materiału są zaprojektowane tak, aby dodać dodatkową ochronę, a jednocześnie pozostać elastycznym i super lekkim. Proces drukowania zmniejsza również ilość odpadów, ponieważ nie ma nadmiaru zużytego materiału.

“Nasza kolekcja obuwia turystycznego Verglas zapewnia wysoce techniczne i innowacyjne projekty bez kompromisów  w kwestii komfortu i elastyczności”, mówi Kristofer Eidsgaard, wiceprezes ds. obuwia w Helly Hansen. Podczas gdy wydajność i ochrona pozostają naszym priorytetem, zawsze szukamy sposobów na bycie bardziej odpowiedzialnym – od wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu do przyjęcia nowego podejścia do procesu projektowania i produkcji – to plan pracy z każdą naszą kolekcją.”

Translate »