Historie Helly Hansen – Nasze miejsce jest w górach – łączy nas zaufanie i przyjaźń

Historie Helly Hansen – Nasze miejsce jest w górach – łączy nas zaufanie i przyjaźń

Tych, którzy dbają o bezpieczeństwo turystów i narciarzy w górach łączy niezwykła więź. Nikt inny  nie zrozumie, co oznacza praca przez wiele godzin na śniegu i mrozie, w zagrożeniu lawinowym. Co oznacza prawdziwa bliskość gór.

Hannah Baybutt z Sun Valley, Idaho (USA)  jest dumna ze swojej pracy. Jej obowiązki to dbanie o bezpieczeństwo tras zjazdowych, usuwanie przeszkód z tras, udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym i reagowanie na niebezpieczne sytuacje w zróżnicowanych i ekstremalnych warunkach. Jej praca jest wyczerpująca zarówno fizycznie, jak i psychicznie, ale świadomość bycia częścią zespołu profesjonalistów, pomaga Hannah wierzyć w swoje umiejętności i zachować zimną krew, gdy jest najbardziej potrzebna.

„Kiedy dochodzi do sytuacji, od której zależy czyjeś życie, mamy takie powiedzenie – nie wymyślaj rozwiązań – zaufaj tym przećwiczonym. Bez względu na to, co się wydarza, musisz zaufać sobie, swojej wiedzy i swojemu zespołowi – tak, aby zapewnić osobie potrzebującej najlepszą opiekę” – mówi Baybutt.

Pomimo ogromnej presji, i najróżniejszym scenariuszon, na które Hannah musi być codziennie przygotowana, ratowniczka radzi sobie dzięki  pełnemu zaufaniu do sprzętu, swojej wiedzy i osób wokół niej. Jest w pełnej gotowości do każdej akcji ratunkowej i pracy, którą wykonuje.

To właśnie to zaufanie, więź z przyrodą, mentorami i społecznością ratowników, pozwalają jej poczuć, że góry to jej miejsce i również miejsce dla tych, którzy są pod jej opieką.

Translate »