„Idzie luty, podkuj buty” – Nowy konkurs Ceneria.pl

„Idzie luty, podkuj buty” – Nowy konkurs Ceneria.pl

Ponieważ mamy już miesiąc luty, a najbardziej znanym powiedzeniem związanym z tym miesiącem jest: „Idzie luty, podkuj buty”, proponujemy konkurs, w którym do wygrania są raczki turystyczne Rapeks Pro do uzbrojenia w metalowe zęby Waszych butów.

W tym roku mamy dość nietypową zimę, ale najważniejsze, że są miejsca, gdzie utrzymuje się śnieg, a w niektórych bywa nawet bardzo ślisko, szczególnie, gdy zamarznie padający wcześniej deszcz lub gdy mróz zetnie wytapiający się w ciągu dnia śnieg.

Czy macie sposoby na radzenie sobie z takimi warunkami, by uniknąć złamań, potłuczeń i fikania koziołków? Niektórzy stosują różnego rodzaju nakładki na buty czy raczki turystyczne, które przydają się także w przypadku pogorszenia warunków podczas wycieczki w terenie. Gdy aura nie sprzyja, zwykły spacer może okazać się mordęgą.

To tegoroczna nowość na rynku, a Wy macie szansę je wygrać. Rapeks Pro to ulepszona wersja sprawdzonej już konstrukcji, która na rynku istnieje od 6 lat. Wykonane z grubszej stali raki turystyczne mają większe o 7 mm zęby od poprzedniej konstrukcji. Dodatkowym atutem są podwójne zęby oraz drugi pasek podtrzymujący taśmę na pięcie. Do zastosowania w trudniejszym terenie. Budowa raków zapewnia niezawodność i pewność poruszania się.

W sezonie zimowym warto zawsze mieć je w plecaku, zajmują mało miejsca i niewiele ważą. Na pewno okażą się bardzo przydatne na ośnieżonych, zamrożonych odcinkach tras. Można pokonywać w nich każdy śliski i oblodzony teren. Raczki świetnie sprawdzają się na stromych podejściach lub zejściach, stawiając stopy bokiem. Raki pasują do każdych butów turystycznych i trekkingowych, których szerokość w miejscu mocowania raczka nie przekracza 85 mm (czyli do 95% butów dostępnych na rynku).

Luty_konkurs

Więcej informacji o nagrodzie znajdziecie na stronie fundatora raczków: www.rapeks.com.

Co trzeba zrobić, by je otrzymać?

Ogłaszamy konkurs na wymyślenie haseł związanych z zimą. 

Inspiracji można szukać w porzekadłach ludowych, takich jak wcześniej wspomniane: „Idzie luty, podkuj buty”. Takich powiedzeń jest jednak znacznie więcej:
Gdy w Gromnicę z dachów ciecze, zima jeszcze się przewlecze.
Pamiętaj, że Gromnica, to już zimy połowica, ale żadna też nowina, gdy dopiero się zaczyna.
Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, długo potrwa zima, rzecz to niewątpliwa.
Jak luty nastaje, śnieg jeszcze nie taje.
Gdy mróz w lutym ostro trzyma, tedy już niedługa zima.
Gdy 10 lutego mróz panuje, jeszcze 40 dni takich zwiastuje.

Czekamy na Wasze zimowe hasła, powiedzonka, krótkie (!) wierszyki. Pamiętajcie, liczy się Wasza twórczość, a nie ściąganie gotowych haseł z internetu! Mile widziane hasła związane z używaniem zabezpieczeń przeciwślizgowych na buty!

Wymyślone hasło należy umieścić za pomocą aplikacji konkursowej na naszym fanpage’u. Czekamy na nie do 13 lutego 2014 r. Potem dajemy Wam jeszcze tydzień na zmobilizowanie znajomych do głosowania na najlepsze hasło (do 21 lutego 2014 r.).

W konkursie przewidziane są dwie nagrody: jedne raczki powędrują do autora najwyżej ocenionego hasła w głosowaniu Internautów (Nagroda Publiczności), drugie do autora najlepszej wypowiedzi wyłonionej przez jury konkursu (Nagroda Organizatora).

Wszelkie informacje na temat konkursu: https://www.facebook.com/ceneria/app_204006996287108

Źródło: Informacja prasowa

Translate »