ISPO BRANDNEW: Najlepsze projekty Start-Up w branży rowerowej w 2013 roku

ISPO BRANDNEW: Najlepsze projekty Start-Up w branży rowerowej w 2013 roku

Dwa razy do roku w ramach konkursu ISPO BRANDNEW wybierane są najlepsze firmy, które dopiero wchodzą na międzynarodowy rynek sportowy. W ramach targów ISPO BIKE zostaną wybrani najlepsi młodzi przedsiębiorcy w branży rowerowej. W tym roku swoje innowacyjne produkty zgłosiło 118 firm z 17 państw. Największa ilość zgłoszeń wpłynęła z Niemiec (39%), a także Wielkiej Brytanii (11%) i USA (9%). Zgłoszone produkty pochodziły w przeważającym stopniu z segmentów E-mobility oraz Urban Biking. Eksperckie jury wybrało 35 najbardziej innowacyjnych produktów ze 118 zgłoszeń. Zwycięzcy oraz finaliści zaprezentują się podczas targów ISPO BIKE 2013 w ramach platformy ISPO BRANDNEW Village. Po dogłębnej analizie zgłoszonych produktów jury wybrało zwycięzcę generalnego – Overall Winner oraz zwycięzców 7 poszczególnych kategorii:

Kategoria Zwycięzca Generalny – Overall Winner: Urban Arrow

Trwałość i rodzina to dwa podstawowe wyznaczniki dla produktów holenderskiej firmy Urban Arrow Company. Sprytnie zaprojektowany i stworzony przez nich rower cargo przeznaczony jest dla rodzin, które szukają przyjaznego środowisku, przystępnego cenowo, oszczędzającego czas alternatywnego środka transportu w mieście. Zwycięski E-Bike łączy w sobie nowoczesny design z funkcjonalnością. Firma zastosowała wyłącznie lekkie, bezpieczne i zapewniające komfort materiały. Modułowa aluminiowa rama zapewnia szereg możliwości wykorzystania przy każdej pogodzie m.in. ochrona przed deszczem, skrzynia transportowa, siedzenie dla dziecka. Jury było pod wrażeniem kompleksowości projektu: koncept przyjazny środowisku, wysokiej jakości wykonanie, atrakcyjny design, zastosowanie napędu elektrycznego w rowerze cargo, co łącznie przesądziło o przyznaniu Urban Arrow nagrody Overall Winner.

 1

Kategoria Urban: Bicicapace

Zaprojektowany we Włoszech – element designu musiał być na pierwszym miejscu. Stylowy i praktyczny rower Bicicapace wyróżnia się klasycznym projektem i niezawodnymi częściami wysokiej jakości. Producent z Mediolanu stworzył kompaktowy rower cargo, który łączy dogodny transport z komfortową jazdą. Dodatkowo umieszczenie środka ciężkości nisko ułatwia jazdę, nawet przy pełnym załadunku. Rower może być dodatkowo spersonalizowany poprzez wybór wielu kolorystycznych kombinacji. Te wszystkie zalety przemówiły za przyznaniem nagrody w kategorii Urban producentowi z Mediolanu.

 2

Kategoria E-Bike/Pedelec: Coboc

Waga, design, funkcjonalność oraz wykończenie zachwyciły jury do tego stopnia, że przyznało nagrodę w kategorii E-Bike/Pedelec niemieckiemu producentowi. Mająca swoją siedzibę w Heidelberg firma wykonuje swoje ramy w 100% w Niemczech. Nie tylko mała waga, 14 kg, wyróżnia rowery Coboc, ale także prosty i funkcjonalny design. Elementy napędu elektrycznego, tj. bateria, elektronika i czujniki są zamontowane w ramie. Chroni to system przed czynnikami zewnętrznymi np. deszczem. Start zlokalizowany jest na ramie. Przewód ładowarki posiada mocowanie magnetyczne. Motto firmy: Szybka i przyjemna jazda jako bezpośrednie i fascynujące doświadczenie.

 3

Kategoria Performance: Open

Rowery, Otwartość i Prostota – tak założyciele opisują swoją szwajcarską markę. Komunikacja z klientem to dla nich priorytet, są otwarci na sugestie, nowe pomysły i opinie. Sieć sprzedaży celowo utrzymywana jest w wąskim zakresie. Producent skupia się na dalszym rozwoju i doskonaleniu designu, rozwiązań technologicznych, produkcji, logistyki jak również kontakcie z klientem. Oprócz wysokiej jakości produkcji założyciele kładą nacisk na zapewnienie klientom możliwości wyboru części.

Dalsze innowacyjne rozwiązania przekonały jury do wyboru Open na zwycięzcę w kategorii Performance: z jednej strony integracja systemu, w którym wszystkie kable hamulców i przerzutek umieszczone są w ramie, a z drugiej strony firma oferuje aktualnie najlżejszą na rynku ramę 29, która przy tym zapewnia doskonałą wytrwałość dzięki zastosowanej częściowo asymetrycznej konstrukcji.

 4

Kategoria Family: Scoot & Ride

Dwa w jednym: proste naciśnięcie przycisku zmienia hulajnogę w rowerek biegowy – każde dziecko jest w stanie to zrobić. Jury było pod wrażeniem łatwości w użyciu i przyznało nagrodę w kategorii Family austriackiej firmie. Duże przednie koło zapewnia dobrą przyczepność do nawierzchni i bezpieczeństwo. Siodełko zostało zaprojektowane ergonomicznie. Rączka jest regulowana w zależności od wzrostu dziecka. Scoot & Ride postawili na prosty design.

 5

Kategoria Apparel: G-Form

Innowacyjne ochraniacze łokci, kolan i goleni G-Form zapewniają niezbędną ochronę przy sportach action. Zlokalizowana w Miami firma wykorzystuje w swoich produktach PORON@XRD, który absorbuje 90% siły uderzenia w łokieć, kolano lub goleń. Tak zwana Reactive Protection Technology usztywnia ochraniacz podczas upadku. Dodatkowo ultra-lekki materiał i perfekcyjne dopasowanie do budowy ciała. Jury doceniło kompilację bezpieczeństwa i wygody i przyznało nagrodę w kategorii Apparel w konkursie ISPO BRANDNEW.

6

Kategoria Accessories: BikeCityGuide

Podstawka do smartfona wykonana z silikonu i aplikacja BikeCityGuide, która nie tylko jest doskonałą nawigacją dla rowerzysty, ale również kieruje trasami z dala od zakorkowanych głównych ulic. Aplikacja zawiera specjalny program nawigacji dla rowerzystów, który jest dostosowany do ich oczekiwań i zawiera: nawigację w czasie rzeczywistym, planowanie trasy offline, gotowe trasy wycieczek rowerowych po mieście. Na dzień dzisiejszy aplikacja uwzględnia nawigację po wybranych miastach Austrii, Belgii, Szwajcarii, Niemiec, Hiszpanii, Francji i Holandii.

Podstawka jest kompatybilna z każdą rączka kierownicy jak również z każdym smartfonem. Przeszkody nie stanowi nawet grząski teren. Mały produkt z szerokim zastosowaniem zachwycił jury, zwłaszcza w czasach kiedy niemal każdy ma smartfona zawsze przy sobie i może dzięki tej aplikacji czerpać z tego dodatkowe korzyści.

 7

8

Kategoria Bike Parts: Magnic Light

Zwycięzcą w kategorii Bike Parts jest pierwszy bezstykowy na bazie dynamo system oświetlenia rowerowego. Nie ma już potrzeby instalowania dodatkowych komponentów na rowerze, które mogą powodować niepotrzebne tarcie. Baterie i zewnętrzne kable- to już historia. W oparciu o zasadę prądów wirowych, zwanych również prądami Foucault’a, prąd generowany jest bez dotykania przez obracające się koła roweru i silne magnesy neodymowe. Jury było pod ogromnym wrażeniem wysokiego stopnia skuteczności systemu, który jest praktycznie tak silny jak wysokiej mocy lampka na baterie.

 9

Najbliższa edycja targów ISPO BIKE odbędzie się w dniach 25-28. lipca 2013 na Nowych Terenach Targowych w Monachium. Skład jury można sprawdzić tutaj: www.ispo-brandnew.com . Więcej informacji na temat konkursu ISPO BRANDNEW znajduje się na: www.ispo.com/brandnew

Szczegółowe informacje na temat targów znajdują się na stronie targów www.ispo.com/bike oraz na profilu targów na Facebooku: www.facebook.com/ispobike

Źródło: Informacja prasowa

Translate »