Jak powstała nowa kurtka TORRE II

Podczas ostatnich wakacji wróciliśmy do projektu kurtki Torre – przeznaczonej do ekstremalnych warunków, w których ergonomia ma podstawowe znaczenie. To świetny wzór. Postanowiliśmy przyjrzeć mu się raz jeszcze, by sprawdzić czy można go ulepszyć.

logoGradient

Zaczęliśmy od kaptura. Wymodelowany w technologii trójwymiarowej, wiernie dopasował się do kształtu głowy zapewniając ciepło. Poprawiliśmy układ szwów i zadbaliśmy także o to, by kaptur był wygodny w użytkowaniu. Znacie to uczucie – obracacie głowę, a nieruchomy kaptur ogranicza Wam pole widzenia. Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Poprawiony układ linek i stoperów ściągających, który zastosowaliśmy, pozwala na obrót głowy razem z kapturem oraz reguluje głębokość i kształt kaptura przy jednoczesnym zachowaniu możliwości założenia kasku.

Kurtkę uszyliśmy z materiału z membraną DRY, która jest wodoodporna (8000 mm słupa wody) i oddychająca (8000gr pary wodnej/m2/24h). Dzięki temu puch, ten prawdopodobnie najlepszy izolator termiczny, pozostanie chroniony przed wilgocią. Ponadto w kurtce zastosowaliśmy wzmocnienia kryjące łokcie, przedramiona i mankiet chroniący nadgarstki. Poprawiliśmy także krój rękawów nadając im ergonomiczny kształt, który sprawia, że w trakcie zginania materiał układa się dokładnie tam gdzie powinien nie krępując ruchów. Mankiety regulowane rzepem nieznacznie ociepliliśmy oraz dodaliśmy przylegające wewnętrzne mankiety z lycry z rozcięciem na kciuk. Wszystko po to, byście mogli na dobre zapomnieć o śniegu w rękawie. Spód kurtki regulowany jest za pomocą dwóch symetrycznie rozstawionych stoperów przesuniętych w stronę frontu kurtki. Dodaliśmy także wewnętrzny kołnierz przeciwśnieżny wyposażony w gumę zapobiegającą zsuwaniu się.

kurtka puchowa Torre II szkice zdjecie

Podczas rozmów z wieloma użytkownikami dostrzegliśmy potrzebę zmiany pozycji kieszeni bocznych, by ułatwić dostęp do nich podczas noszenia uprzęży. I tak, dwie przesunięte do przodu kieszenie zewnętrzne o wydłużonej formie wyposażyliśmy w suwaki bryzgoszczelne rozpinane z dwóch stron, by łatwo dostać się do nich na różnych poziomach, zarówno z dołu jak i z góry. Ponadto dodaliśmy w dużej kieszeni łatwo dostępny schowek na telefon.

Zadbaliśmy także o design, który ocenicie podczas odsłony nowej kurtki Torre na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Górskich. YETI po raz kolejny należy do sponsorów tej imprezy, na którą już dziś Was zapraszamy. Po kilku miesiącach pracy, uszyciu wielu projektów udoskonalonych dzięki wskazówkom doświadczonych himalaistów, cieszymy się, że będziemy mogli pokazać Wam nową kurtkę Torre. Mamy nadzieje, że i Wam się spodoba.

Źródło: http://www.yeti.com.pl/pl/eventy/148-jak-powstaa-nowa-kurtka-torre-ii

Translate »