Jak wybrać idealne okulary przeciwsłoneczne?

Jak wybrać idealne okulary przeciwsłoneczne?

Przed szkodliwymi promieniami słonecznymi powinniśmy chronić nie tylko skórę, ale i oczy.  Brak odpowiednich okularów i ekspozycja oczu na promienie słoneczne może powodować łzawienie, bolesne stany zapalne a nawet trwałe problemy z widzeniem. O ochronę wzroku należy zadbać szczególnie latem, bez względu na to czy słoneczne dni spędzamy w mieście czy na sportowej aktywności. Czym kierować się przy wyborze idealnych okularów przeciwsłonecznych?

DARE_2B_OSCAR_PEREIRO

Najważniejszym parametrem na który należy zwrócić uwagę jest moc filtra. Tylko najwyższy z możliwych filtr UV 400 w 100% ochroni oczy przed szkodliwym  promieniowaniem UVA, UVB i UVC pozwalając w pełni cieszyć się słonecznym dniem zarówno w mieście jak i na łonie natury. Warto wiedzieć,  że promieniowanie UVA i UVB  przedostaje się przez chmury, a do naszych oczu trafia również wskutek odbijania się m.in. od szkła, jasnych, lśniących powierzchni, asfaltowej drogi czy lustra wody. Dlatego, mając na uwadze maksymalną ochronę przed słońcem, w filtr UV 400 wyposażona została cała kolekcja okularów przeciwsłonecznych marki Dare 2b – zarówno sportowa jak i miejska.

Dare_2b_T6050

Stopień przyciemnienia

Wybierając okulary należy pamiętać, że duże przyciemnienie szkieł nie odzwierciedla ich faktycznej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem. Wiosną i latem, czyli w porze kiedy dominują bezchmurne jasne dni, najlepiej zdecydować się na szkła z kategorią przyciemnienia „3” jak np. Dare 2b T6050 Casual. Okulary o takich parametrach doskonale sprawdzą się zarówno podczas uprawiania sportu, prowadzenia pojazdów, pobytu nad morzem i w górach nawet w bardzo słoneczne dni. Informacje o filtrach UV oraz kategorii przyciemnienia znajdują się po wewnętrznej stronie oprawki. Każda oprawka powinna posiadać również oznaczenie CE czyli certyfikat UE gwarantujący spełnienie norm i poświadczający, że okulary zostały przetestowane i rzeczywiście chronią wzrok.

Dare_2b_T3334_Sport

Lekkość i wytrzymałość

Okulary idealne to takie o których obecności zapominamy nawet podczas długiego i aktywnego dnia. Nie mniej ważna jest także ich wytrzymałość na uszkodzenia czy rysy. Te dwie cechy łączy w sobie tylko wytrzymały policarbon (znany także jako poliwęglan), który został zastosowany w całej kolekcji okularów Dare 2b. Wykonane z policarbonu okulary np. model  T2493 Sport są ultralekkie oraz wykazują wysoką odporność na działania mechaniczne nawet w trudnych i zmiennych warunkach atmosferycznych. Z tego samego materiału powstają w końcu kaski astronautów oraz kierowców Formuły1!

Dare_2b_65090_Casual

Na rower i do miasta

Tegoroczna sportowa kolekcja okularów przeciwsłonecznych Dare 2b wyróżnia nowoczesny, ergonomiczny kształt, który w połączeniu z mocno zabudowanymi bokami oprawek zapewnią wygodę oraz pełną ochronę przed rażącymi promieniami słonecznymi. Takie rozwiązanie, jak np. w modelu Dare 2b T3334 Sport przyda się osobom aktywnie uprawiającym sport np. biegaczom i rowerzystom, jak również podczas prowadzenia samochodu. W modelach casualowych można znaleźć również subtelniejsze fasony oprawek w wielu klasycznych kształtach np. Aviator. Modny, miejski look nadają im kolorowe, lustrzane soczewki – znak rozpoznawczy letniej kolekcji okularów przeciwsłonecznych Dare 2b.

Translate »