Janelle Lincks i Darren Thomas wygrywają Golden Trail National Series 2021!

Janelle Lincks i Darren Thomas wygrywają Golden Trail National Series 2021!

Po emocjach związanych z Wielkim Finałem Golden Trail World Series, w miniony weekend  na portugalskich Azorach mogliśmy śledzić zmagania zwycięzców edycji narodowych, czyli Wielki Finał Golden Trail Series National. Podczas trzydniowych zmagań najlepsi okazali się reprezentanci Stanów Zjednoczonych: Darren Thomas i Janelle Lincks. Jedyny Polak w stawce – Andrzej Witek, który awans do finału uzyskał z czesko-słowacko-polskiej edycji GTNS, zajął ostatecznie 10 miejsce.


Na Azory dotarli reprezentanci 11 edycji narodowych: USA/Kanady, Francji/Belgii, Niemiec/Austrii/Szwajcarii, Hiszpanii/Portugalii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Czech/Słowacji/Polski, Skandynawii, Meksyku, Chorwacji, Słowenii.

Zawodnicy mieli do pokonania łącznie 86,4 km/+5553m po technicznych szlakach azorskich wulkanów. W nagrodę trzej najlepsi mężczyźni i kobiety w klasyfikacji generalnej zostaną zaproszeni na 3 etapy Golden Trail World Series w 2022, aby rywalizować na najwyższym międzynarodowym poziomie.

Poszczególne etapy
etap 1 – 27km/2400 m V+ (wyspa Pico)
etap 2 – 29km/1700 m V+ (wyspa Sao Jorge)
etap 3 – 31km/1350 m V+ (wyspa Faial)

Wśród mężczyzn rywalizacja przebiegała pod dyktando Amerykanina Darrena Thomasa oraz Meksykanina Abrahana Hernandesa. Reprezentant Stanów Zjednoczonych wygrał pierwszy etap, a Meksykanin dwa następne, mimo to przewaga Darrena Thomasa z pierwszego dnia zawodów okazała się na tyle duża, że Amerykanin bezapelacyjnie wygrał “generalkę”. Zresztą obu Panów przedzielił jeszcze Hiszpan Juan Carlos, który choć nie wygrał żadnego etapu, biegał świetnie taktycznie co zaowocowało srebrnym medalem zawodów.

Rywalizacja Pań również stała na bardzo wysokim poziomie. Mimo, że Amerykanka Janelle Lincks wygrała dwa pierwsze etapy, a na trzecim zajęła drugie miejsce, za każdym razem musiała dawać z siebie wszystko, aby odpierać ataki Finki Anny Stiiny – Erkkili oraz Brytyjki Eleonory Davis. Ostetcznie górą była Janelle, ale różnice między zawodniczkami na mecie były niewielkie.

Z czesko-słowacko-polskiej edycji GTNS – do Wielkiego Finał zakwalifikowali się: Andriej Paulen ze Słowacji, Czech David Pelisek oraz nasz rodak Andrzej Witek. Panie reprezentowane były przez Słowaczki: Katarinę Lovrantovą oraz Bronislavę Chrappę oraz Czeszkę Magdalene Horkę. Najlepiej w klasyfikacji generalnej spisały się Lovrantova i Horka, które zajęły odpowiednio 5 i 6 miejsce. Wśród mężczyzn najwyżej został sklasyfikowany Andriej Paulen (7 lokata), Andrzej Witek zamknął czołową dziesiątkę, a David Pelisek był 11.


Ranking końcowy

Mężczyźni

1 – DARREN THOMAS (USA – SALOMON): 08:34:27

2 – DANIEL CASTILLO FERNANDEZ (ESP – C.A.A MARATHON CREVILLENT): 08:38:47

3 – ABRAHAM HERNANDES (MEX): 08:39:33

4 – MORITZ AUF DER HEIDE (NIEMCY – ADIDAS TERREX): 08:42:35

5 – JUAN CARLOS CARERA (MEX ): 08:45:41

Kobiety

1 – Janelle LINKS (USA): 10:02:12

2 – ANNA-STINNA ERKKILĘ (FIN – SALOMON): 10:06:11

3 – ELEANOR DAVIS (WB): 10:18:10

4 – JAEL MORALES (MEX): 10:27:07

5 – KATARINA LOVRATOVA (SVK): 10:35:42

Pełne wyniki

https://resultados.stopandgo.pro/643/Individual

Golden Trail World Series wyróżnia się we współczesnym świecie sportu, szanując wyjątkowe wartości, takie jak równość, sprawiedliwość, przejrzystość i uczciwość. Wyścigi zostały wybrane, aby podkreślić najbardziej kultowe dzisiejsze wydarzenia w tym sporcie. Seria ma na celu promowanie profesjonalnych biegaczy przełajowych jako światowej klasy sportowców, którymi są, pokazanie i ochronę inspirującej przyrody i środowiska, w którym rywalizujemy, a także uznanie niesamowitych, pełnych pasji fanów za niezbędny składnik sportu. . Każdy z sześciu wyścigów w Serii został specjalnie wybrany ze względu na scenerię, wyzwania, historię i atmosferę, które oferują zarówno biegaczom, jak i publiczności. Są to wyścigi, których każdy biegacz chce doświadczyć i jedne z pierwszych zapisanych na liście życzeń każdego biegacza.

Strona: goldentrailseries.com
Facebook: Golden Trail Series

Instagram: Golden Trail Series

YouTube : Golden Trail Series

Tekst: Salomon. Zdjęcia: materiały organizatora (Jordi Saragossa/Martina Valmassoi)

Translate »