Jesienny trekking? Naturalnie!

Jesienny trekking? Naturalnie!

Nic tak nie ładuje akumulatorów, jak lekki trekking w górach, czy spacer po mieniącym się kolorami lesie. Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu wymaga odpowiedniej odzieży, która pozwoli na swobodne korzystanie z uroków otoczenia. Dla projektantów Fjällräven ważne jest, aby spotkania z naturą były jak najbardziej przyjazne.

Keb_Eco-Shell_Jacket_82411-215

Właśnie dlatego w produktach technicznej serii Keb wykorzystywane są ekologiczne materiały, które zapewniają najlepszą ochronę w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.
Przykładem jest kurtka Keb Eco-Shell wykonana z Eco-Shell 3-layer Stretch, czyli poliestru pochodzącego w 100% z recyklingu, który jest wolny od szkodliwych dla środowiska fluorokarbonów. Zapewnia on ochronę przed wiatrem i deszczem, a przy tym jest miękki w dotyku.

Keb_Trousers_Curved_W_89580-215-030
W komplecie z kurtką świetnie sprawdzą się spodnie Keb Trousers, które wykonane zostały z tkaniny G-1000 Eco, czyli połączenia poliestru z recyklingu z bawełną organiczną. G-1000 lepiej radzi sobie z odprowadzeniem wilgoci niż tradycyjne materiały membranowe, a jednocześnie bardzo dobrze chroni przed wiatrem i lekkim deszczem. Wodoodporność tkaniny można zwiększyć, nakładając na nią warstwę Greenland Wax – mieszanki wosku pszczelego z parafiną. Proces impregnacji jest bardzo łatwy i możliwy do przeprowadzenia właściwie w każdych warunkach, np. przy pomocy kuchenki turystycznej.

Kajka_55W_27091-525
Jesienią pogoda bywa kapryśna, więc podczas wycieczek po górach warto mieć sprawdzony plecak, do którego schowamy wszystkie niezbędne akcesoria. Jeśli, oprócz praktycznych rozwiązań, zależy nam także na sprzęcie przyjaznym naturze, dobrym wyborem będzie wielokrotnie nagradzany plecak Kajka, którego ogromną zaletą jest wykonany z brzozowego drewna stelaż. Przy jego produkcji emisja dwutlenku węgla jest o 90% mniejsza, niż w przypadku standardowych stelaży z aluminium, a przy tym jest on trwalszy i lepiej dopasowuje się do pleców.

Produkty marki Fjällräven to dowód na to, że najlepsze właściwości ochronne można osiągnąć przy poszanowaniu otoczenia. To także wyjście naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy, obcując z naturą, kierują się zasadą, by pozostawiać po sobie jak najmniej śladów.

Translate »