Już za miesiąc Katowice Business Run. Znamy szczegóły!

Już za miesiąc Katowice Business Run. Znamy szczegóły!

W niedzielę, 8 września, w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach, ruszy siódma edycja charytatywnego biegu Katowice Business Run. W sztafecie weźmie udział aż 4000 zawodników z kilkuset firm.

Nowa trasa

W tym roku trasa biegu poprowadzona zostanie na Muchowcu, w Katowickim Parku Leśnym. Jest to miejsce, w którym odbywa się coraz więcej lokalnych imprez. Uczestnicy Katowice Business Run pobiegną ulicą Francuską, rolkostradą, a następie wyznaczonymi ścieżkami leśnymi i wokół stawu Sumik.

Beneficjenci Katowice Business Run 2019

Na Śląsku w tym roku bieg pomoże między innymi Mai Bidzińskiej i Krzysztofowi Macikiewiczowi, beneficjentom Katowice Business Run.

Maja, 41 – latka z Katowic w październiku 2018, w wyniku sepsy, przeszła amputację nogi na poziomie uda. Mimo ciężkiej sytuacji życiowej stara się wrócić do aktywności. Cały czas walczy o normalne życie, dlatego rozwija swoje kompetencje poprzez udział w projekcie aktywizacji zawodowej. Dzięki biegaczom z Katowic weźmie udział w turnusie rehabilitacyjnym, który wzmocni jej mięśni, zwiększy aktywność i przygotuje do oprotezowania. Maja marzy, żeby samodzielnie funkcjonować i jeszcze kiedyś jeździć na rowerze.

Krzysiek ma 23 lata i jest byłym żołnierzem ze Śląska – przed wypadkiem komunikacyjnym pełnił służbę jako sierżant podchorąży Akademii Wojsk Lądowych. Stracił nogę pierwszego dnia urlopu przed Wielkanocą w 2017 roku. Mimo to, nigdy nie zamierza się poddawać – uprawia street workout i marzy o powrocie do sprawności fizycznej oraz służby. Pomoże mu w tym turnus rehabilitacyjny w Centrum Rehabilitacji Znowu W Biegu. W wolnych chwilach prowadzi bloga – z Protezą.

Oprócz biegów w największych miastach Polski – Krakowie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Lublinie i Rzeszowie, na które zapisała się już rekordowa liczba 28,5 tysiąca biegaczy, w tym roku po raz trzeci wystartuje także Kosovo Business Run 2019. Na terenie bazy wojskowej pobiegną żołnierze, chcący wesprzeć swoich kolegów rannych w czasie wykonywania misji.

Od początku istnienia projektu Poland Business Run, dzięki mobilizacji biegaczy z polskich firm i korporacji, udało się zmienić życie 450 osób, które potrzebowały kosztownych protez, sprzętu medycznego, kompleksowej rehabilitacji czy wsparcia psychologicznego. W tym roku dofinansowania dotrzyma kilkudziesięciu kolejnych beneficjentów.

Wszystkie szczegóły dotyczące biegu Poland Business Run znajdują się na stronie internetowej www.polandbusinessrun.pl, na fanpage’u i wydarzeniu lokalnym Fundacji na Facebooku.

Translate »