Kalymnos inspiruje.

Kalymnos inspiruje.

Najwyższej jakości skała, brak kruszyzny, ciągle powiększająca się liczba dróg wspinaczkowych na różnym poziomie, słońce, plaża i pyszne jedzenie. Brzmi jak opis wspinaczkowego raju?

 northface_logo_250

Kalymnos, grecka wyspa położona na Morzu Egejskim, swoją sławę zyskała w połowie lat 90 – tych XX wieku, kiedy to została odkryta przez środowisko wspinaczkowe. Od tego czasu miejsce to pozostawia niezatarte wrażenie na każdym odwiedzającym je miłośniku skał.

We wrześniu zeszłego roku odbyła się tam pierwsza edycja The North Face® Kalymnos Climbing Festival. Legenda wyspy i format zawodów przyciągnęły amatorów wspinaczki i czołowych zawodników z całego świata. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach OPEN Marathon, BIG Marathon i PROject. W pierwszej pod uwagę brana była jak największa liczba powtórzeń istniejących w rejonie dróg wspinaczkowych o trudności od 5a do 7a (w skali francuskiej). W kategorii BIG liczone były drogi od 7a+ do 8a. W obu kategoriach rywalizowały drużyny dwuosobowe. Z kolei w PROject rozgrywanym na zupełnie nowych drogach w sektorze Psili Riza, swoich sił spróbowali jedni z najlepszych wspinaczy na świecie.

Caroline Ciavaldini 1

The North Face® Kalymnos Climbing Festival to nie tylko zmagania w skałach, ale i dodatkowe wydarzenia m.in. spotkania z serii Speaker Series (w 2012 roku były to prezentacje Jamesa Pearsona, Caroline Ciavaldini oraz Nicholasa Favresse, którzy opowiadali o swoich wspinaczkowych podróżach), czy wielkie greckie przyjęcie, które przeciągnęło się do późnych godzin nocnych.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 10 – 13 października. Na wyspie trwają prace nad przygotowaniem całkowicie nowego sektora dla konkurencji PROject (drogi obija m.in. Hansjorg Auer), który sprosta oczekiwaniom najlepszych wspinaczy na świecie.

Hansjoerg Auer 2

Wkrótce na stronie festiwalu pojawi się także więcej przydatnych wskazówek dotyczących zakwaterowania w pobliżu centrum festiwalowego, z którego najłatwiej dostać się w pobliże sektorów wspinaczkowych.

Warunki panujące na Kalymnos i sam festiwal stały się inspiracją dla The North Face przy projektowaniu całej linii odzieży przeznaczonej dla miłośników wspinaczki sportowej. Przy udziale Jamesa Pearsona, Caroline Ciavaldinii, Ikera i Eneko Pou czy Hanjorga Auera powstały produkty zapewniające nie tylko najlepsze parametry techniczne, ale i swoim stylem spełniające wymogi tych zawodników. Krój i funkcjonalność tych produktów ma umożliwić swobodne i komfortowe poruszanie się w ścianie, ale i sprawdzić się w czasie wieczornej imprezy, sesji na slacku, czy chwili wyciszenia na jodze.

The North Face Kalymnos Climb

M Splinter Full Zip

Rozciągliwa, przepuszczalna bluza z kapturem i suwakiem na całej długości.

Modna i komfortowa bluza z kapturem oraz suwakiem na całej długości stworzona dla tych, dla których wspinaczka jest czymś więcej niż pasją. Rozciągliwy materiał i kliny pod pachami zapewniają pełną swobodę ruchu podczas wspinaczki sportowej. Kurtka ma regulowany kaptur, zasuwane kieszenie boczne oraz elastyczny pas w talii. Przepuszczalny materiał ma certyfikat Bluesign®.

Rozmiary: S, M, L, XL, XXL

Materiał: 96% poliester, 4% elastan

Regulowany kaptur / Kliny pod pachami / Dwie zasuwane kieszenie boczne / Elastyczna opaska z wytłoczonym napisem “never stop exploring”

Cena: 349 pln

M Edge Pant

Eleganckie, lekkie, funkcjonalne spodnie z bawełny.

Spodnie zostały opracowane przy współpracy z profesjonalnymi sportowcami z zespołu The North Face®. Głęboki klin w kroku, zakrzywiona linia kolan oraz ergonomicznie przekrzywione, głębokie kieszenie tworzą krój doskonale przystosowany do wspinaczki. Elastyczny pas w talii jest ściągany sznurkiem. Spodnie zostały wykonane w 100% z bawełny, dzięki czemu doskonale sprawdzają się również poza skalnymi ścianami.

Rozmiary: S, M, L, XL

materiał
97% bawełna, 3% elastan

Elastyczne spodnie bawełniane / elastyczny pas w talii / Dodatkowy sznurek w pasie / Odwrotnie zapinany suwak / Dwie kieszenie boczne / Wstawka w kroku / Zakrzywiona linia w kolanach / Sznurek ściągający

Cena: 299 pln

M S/S Kensho Tee

Letnia koszulka z mieszanki bawełny i poliestru.

Koszulka doskonale sprawdza się zarówno podczas wspinaczki, jak i na ulicach miasta. Miękka mieszanka bawełny i poliestru jest przepuszczalna i ma właściwości antybakteryjne. Krój przystosowany do wspinaczki ułatwia swobodne i wygodne poruszanie się po skalnych ścianach. Duże logo na plecach.

Rozmiary: S, M, L, XL, XXL

materiał
50% bawełna, 50% poliester

Grafika z tyłu / Antybakteryjna

Cena: 149 pln

M Krank Pant

Doskonale dopasowane spodnie wspinaczkowe z rozciągliwego nylonu.

Spodnie są wykonane z rozciągliwego nylonu i oferują wyjątkowy komfort na skalnych ścianach czy podczas boulderingu. Zakrzywiony krój kolan i klin w kroku zapewniają doskonałą swobodę ruchu. Przepuszczalny materiał zapewnia ochronę przed słońcem UPF 50 i jest sygnowany znakiem Bluesign®. Spodnie mają elegancki krój, odwrócony rozporek, dwie boczne kieszenie oraz elastyczną talię ze sznurkiem ściągającym.

Rozmiary: S, M, L, XL

Materiał: 5% nylon, 5% elastan

Elastyczny pas / Dodatkowy sznurek w pasie / Odwrotnie zapinany suwak / Dwie boczne kieszenie / Sznurek ściągający / Zakrzywiona linia w kolanach / Wstawka w kroku / Przepuszczalność / UPF (50)

Cena: 299 pln

W Tre Cime Full Zip

Modna bluza wspinaczkowa z kapturem wykonana z rozciągliwego, przepuszczalnego materiału.

Wygodna bluza z kapturem i suwakiem na całej długości. Wykonana z rozciągliwego materiału zapewniającego swobodę ruchów. Polarowa podszewka gwarantuje wyjątkowy komfort. Przepuszczalny materiał ma certyfi kat Bluesign®. Elegancka bluza ma uniwersalny krój, regulowany kaptur, dwie zasuwane kieszenie boczne oraz elastyczny pas w talii. Rozciągliwy materiał i wysoko sięgające kliny pod pachami umożliwiają swobodne wykonywanie skomplikowanych ruchów podczas wspinaczki.

Rozmiary: XS, S, M, L, XL

Materiał: 96% poliester, 4% elastan.

Pikowana warstwa wierzchnia / Polarowa podszewka Elastyczny materiał, suwak na całej długości / Regulowany kaptur / Wysoko sięgające kliny pod pachami / Dwie kieszenie boczne z suwakami / Elastyczny pas w talii

Cena: 349 pln

W Andro Pant

Funkcjonalne i eleganckie bawełniane spodnie wspinaczkowe.

Modne letnie spodnie zostały wykonane z bawełny, mają krój przystosowany do wspinaczki i są wyjątkowo funkcjonalne. Sznurek ściągający, elastyczne nogawki oraz ergonomicznie przekrzywione wstawki zapewniają swobodę ruchów. Wygodny dwuwarstwowy pas w talii wykonany z rozciągliwego materiału. Opracowane przy współpracy z zespołem sportowców The North Face®.

Rozmiary: XS, S, M, L, XL

Materiał: 97% bawełna, 3% elastan

Spodnie z elastycznej bawełny / Dwuwarstwowy składany pas w talii / Wstępnie zacieśniona tylna krawędź / Sznurek ściągający

Cena: 299 pln

W Creation Cami

Koszulka wspinaczkowa.

Opracowana przy współpracy z profesjonalnymi zawodnikami z zespołu The North Face® letnia koszulka wspinaczkowa charakteryzuje się długością dostosowaną do uprzęży oraz ergonomicznym rozmieszczeniem ramiączek, zapewniającym pełną swobodę ruchu. Miękki i wygodny materiał bawełniany jest rozciągliwy, a siatkowe wstawki zapewniają przepływ powietrza. Logo Colourblock oraz kontrastujące szwy nadają koszulce damski styl.

Rozmiary: XS, S, M, L, XL

Materiał: 92% bawełna / 8% elastan

Elastyczna bawełna / Pasek wokół szyi / Zintegrowany biustonosz / Grafi ka z przodu / Logo TNF dome z tyłu

Cena: 129 pln

W Krank Pant

Doskonale dopasowane spodnie wspinaczkowe z rozciągliwego nylonu.

Spodnie są wykonane z rozciągliwego nylonu i oferują wyjątkowy komfort na skalnych ścianach czy podczas boulderingu. Zakrzywiony krój kolan i klin w kroku zapewniają doskonałą swobodę ruchu. Przepuszczalny materiał zapewnia ochronę przed słońcem UPF 50 i ma certyfi kat Bluesign®. Spodnie mają damski krój, odwrócony rozporek, dwie boczne kieszenie oraz elastyczną talię ze sznurkiem ściągającym.

Rozmiary: XS, S, M, L, XL

Materiał: 95% nylon / 5% elastan

Szeroki elastyczny pas / Dwie kieszenie boczne / Dwie tylne kieszenie / Sznurek ściągający / Zakrzywiona linia w kolanach / Przepuszczalność / Wstawka w kroku / UPF (50)

Cena: 299 pln

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie www.thenorthface.com

Źródło: Informacja prasowa

Translate »