Kamerki Xiaoyi specjalnie na rynek polski. Rusza dystrybucja
IF

Kamerki Xiaoyi specjalnie na rynek polski. Rusza dystrybucja

Wystartowała sprzedaż kamerek Yi Home oraz Yi Action przeznaczonych specjalnie na nasz rynek. Teraz mają lepszą specyfikację, działa też serwis pogwarancyjny dla autoryzowanego sprzętu. Chińska marka Xiaoyi buduje w Polsce własną sieć dystrybucji.

YI action camera

Nazwa „Xiaoyi” oznacza po polsku „Mała Mrówka”, ale ta marka jest już poważnym graczem na polskim rynku kamerek sportowych. Kamerki Yi są cenione za parametry techniczne, funkcjonalność, jakość wykonania i nowoczesny design. Użytkowników przekonuje także cena. Za Yi Action zapłacimy 449 zł, czyli 3-4 mniej niż za najnowsze modele konkurencyjnych marek, choć pod względem parametrów to ta sama półka. Z kolei Yi Home kosztuje 249 zł.

Do tej pory w naszym kraju można było kupić wyłącznie kamerki produkowane na rynek chiński. Teraz Xiaoyi otwiera w naszym kraju własną sieć dystrybucji. Co to oznacza dla klientów?

IF

– Kamerki przeznaczone na nasz rynek mają lepsze parametry i są w pełni dostosowane do potrzeb użytkowników z Polski. Poza tym budując sieć dystrybucji zapewnimy klientom również pełną obsługę techniczną, w tym serwis pogwarancyjny autoryzowanego sprzętu – dodaje Jakub Tomasiczek, dyrektor generalny firmy JBTS, oficjalnego dystrybutora w Polsce marki Xiaoyi.

Kamerki Xiaoyi sprzedawane w naszym kraju mają aplikacje i instrukcję w języku polskim. Są wyposażone w lepsze soczewki i o 30% wydajniejszą baterię Sony, co przekłada się także na lepszą pracę procesora. Ulepszona została również optyka (przede wszystkim ostrość).

IF

Już wcześniej kamerki Xiaoyi zbierały bardzo dobre recenzje również od ekspertów. Jestem przekonany, że specyfikacja techniczna na wyższym poziomie przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie użytkowników – dodaje Jakub Tomasiczek.

Na portalu internetowym yi.pl ruszyła właśnie sprzedaż kamerek Yi Action oraz Yi Home. Dostępne są także akcesoria (jak wodoodporna obudowa czy uchwyty do roweru, na dłoń lub głowę) oraz kompleksowe dedykowane zestawy, zwłaszcza dla osób uprawiających różnego rodzaju sporty, ale też na przykład komplet selfie stick. Ofertę wzbogacają specjalne aplikacje, umożliwiające obsługę kamerki za pomocą smartfona.

YI home camera

Sieć dystrybucji będzie rozwijana we współpracy z serwisem Allegro, a w przyszłości również za pośrednictwem wybranych punktów handlowych na terenie całego kraju.

Marka Xiaoyi należy do koncernu Xiaomi, jednego z liderów w branży urządzeń mobilnych na świecie (pod względem sprzedaży smartfonów zajmuje czwarte miejsce). W 2014 roku wartość grupy Xiaomi szacowano na 46 miliardów dolarów. Ze względu na innowacyjne metody marketingu oraz odważny styl zarządzania koncern nazywany jest „chińskim Apple”. Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym powstaje oficjalna sieć dystrybucji marki Xiaoyi, należącej do grupy Xiaomi.

YI action_parametry YI home_parametry

Wyłącznym dystrybutorem marki Xiaoyi w Polsce jest firma JBTS.

Więcej informacji: yi.pl

  • Krasnal

    Jestem szczęśliwym posiadaczem kamerki XIAOYI, jakością nie odbiega od gopro, a cena 3-4 razy lepsza. Sprzęt na Polskę ma poprawioną optykę i jakość baterii. Do tego dochodzi gwarancja i serwis w Polsce. Szkoda , że nie wiedziałem wcześniej i ściągnąłem z Chin 2 miesiące temu.

    • Piotr Szałaśny

      Dla mnie też to nowość a o kamerkach XIAOYI dużo dobrego słyszałem (co zresztą potwierdzasz). Może będzie szansa na test na blogu – zobaczymy 🙂

Translate »