Kamik – wytrzymałe buty dla mężczyzn z outdoorowym zacięciem

Kamik – wytrzymałe buty dla mężczyzn z outdoorowym zacięciem

Mimo zmiennej i kapryśnej pogody, wciąż z dużą ilością chłodnych dni, w branży outdoor wyraźnie daje się wyczuć czas odwilży. Z półek sklepów znikają produkty stricte zimowe, w miejsce których zaczynają pojawiać się kolekcje wiosenno – letnie. Dotyczy to również obuwia, zwłaszcza miejskich śniegowców. Plenerowe eskapady rządzą się jednak swoimi prawami. Warto wykorzystać okres wyprzedaży, aby w dobrej cenie zakupić uniwersalne obuwie, które przyniesie uciechę zwłaszcza fanom outdoorowych , aktywności w chłodniejszych rejonach globu. Rolę tą świetnie spełnia obuwie Kamika – eksperta w dziedzinie nieszablonowych technologii.

Na swoją legendę firma z kanadyjskiego Quebecu zasłużyła nieprzypadkowo. Niemal 120 lat na rynku, naznaczonych wprowadzaniem kolejnych innowacji, często wyprzedzających swoje czasy. Z drugiej strony niezwykły szacunek do otoczenia, w którym Genfoot Inc – właściciel Kamika – funkcjonuje. Szacunek rozumiany nie tylko w kontekście troski o środowisko naturalne, ale również ze względu na czerpanie z lokalnego potencjału – zarówno w kontekście zatrudniania miejscowych, jak i w zakupie materiałów produkcyjnych od lokalnych dostawców. Wreszcie fakt, iż ponad 70% produkcji powstaje na miejscu, w Kanadzie, nie na azjatyckich rynkach z tanią siłą roboczą. Innowacyjność i szacunek dla tradycji – dwie, niby odległe od siebie płaszczyzny, tak bliskie jednak sobie w kontekście filozofii twórców marki.

Teoria brzmi pięknie – spore grono fanów wśród męskiej części populacji Kamik zawdzięcza jednak praktycznym możliwościom, jakie oferują produkty. Z tych dostępnych w Polsce warto wyróżnić dwa modele.

Kamik Nationplus Dark Brown

Nationplus jest kluczowym modelem uniwersalnego, męskiego buta przeznaczonego do użytku stricte  outdoorowego – w Polsce głównie zimą, w chłodniejszych rejonach globu – nawet całorocznie. Łączy w sobie wytrzymałość opartą na doskonałej konstrukcji z eleganckim designem i stabilną podeszwą. Nowoczesna technologia produkcyjna z zastosowaniem ruchomej wkładki izolacyjnej, bazującej na mikrowłóknach 3M™ Thinsulate™, zapewnia dużą oddychalność i ciepło w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych, w tym nawet przy temperaturze -40°C! Oparta na technologii Seam-Sealed, uszczelniona na szwach konstrukcja odpowiada za odprowadzanie wilgoci i sprawia, że but jest wodoodporny. Przyczepność do podłoża gwarantuje wykonana z syntetycznego kauczuku antypoślizgowa podeszwa zewnętrzna Seam Sealed. Z kolei podeszwa wewnętrzna wykonana jest ze specjalnej pianki, dzięki czemu dobrze.

sprawdza się w roli izolatora i świetnie amortyzuje nogę w czasie ruchu. Dodatkową stabilizację kończyny zapewnia wykonane ze stali nierdzewnej łączenie sznurowadeł, umocowane na cholewce ze skóry wodoodpornej.

Kamik Hunter Khaki

Hunter jest flagowym modelem uniwersalnego, męskiego kalosza, który sprawdzi się zarówno w zimie, jak i w czasie cieplejszych miesięcy. Stworzony został z myślą o pasjonatach pieszych wędrówek w warunkach podmokłego terenu oraz spacerów po lesie. Uciechę z niego będą mieli również wędkarze, myśliwi czy nawet pracownicy gospodarstw rolnych.  Dzięki wykonaniu warstwy zewnętrznej z syntetycznego kauczuku Hunter jest wodoodporny. Ciepło w środku zapewnia podwójna konstrukcja, oparta na zastosowaniu ruchomej, 8 mm, polipropylenowej okładziny wewnętrznej – Thermal Guard Liner, w 100% wykonanej z surowców wtórnych. Specjalna, uszczelniona konstrukcja odpowiada za odprowadzanie wilgoci i sprawia, że noga nie jest podatna na gromadzenie się potu. Górna część buta, dzięki zastosowaniu ręcznie regulowanej, nylonowej ściągawki, chroni nogę poniżej kolana. Przyczepność do podłoża gwarantuje wykonana z syntetycznego kauczuku antypoślizgowa podeszwa zewnętrzna Explorer.

Translate »