Keen otwiera fabrykę w Europie

Keen otwiera fabrykę w Europie

Keen, amerykański producent sprzętu outdoorowego, zwiększa swoją obecność na europejskim rynku. Nowopowstała fabryka znajdująca się na terenie Rumunii będzie produkować obuwie, które na rynek trafi już we wrześniu.


KEEN_ROEMENIE064

Ośrodek ma służyć także jako centrum badawcze, pozwalające na sprawniejsze testowanie nowych rozwiązań. Produkowane tam buty będą wyposażone w szereg nowych rozwiązań, nad którymi Keen pracował w ostatnim czasie.

Najważniejszym z nich będzie specjalne łączenie podeszwy „direct-inject”, które daje bardzo wysoki poziom amortyzacji oraz gwarantuje wysoką odporność na zużycie. Co więcej, podeszwa nie traci kształtu i właściwości, nawet po wielu kilometrach wędrówek.

Wszystkie modele opuszczające europejską fabrykę  tworzą serię European Made, o czym będzie informował specjalny logotyp znajdujący się na językach butów.

KEEN_ROEMENIE088

W chwili obecnej produkowane są tam trzy modele. Wszystkie one będą dostępne w Polsce od sezonu jesiennego: Liberty Ridge oraz dwa warianty znanego modelu Durand: klasyczny (Mid i Low) oraz wersja Polar.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »