Kemping, czyli aktywne wakacje na łonie natury

Kemping, czyli aktywne wakacje na łonie natury

Świeża bryza znad jeziora, wszechobecna zieleń i śpiew ptaków o poranku – czy to luksusy tylko dla wybrańców? Ależ skąd! Są dostępne dla każdego na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zamiast wczasów all inclusive wybrać bliski kontakt z naturą, czyli coraz modniejsze wakacje na kempingu. Zobacz, jak przygotować się do wypoczynku w otoczeniu przyrody.


Wolność i komfort w jednym

Wakacje na kempingu to propozycja dla wolnych duchów, które nie lubią niczego planować, a do szczęścia potrzebują jedynie swobody, dobrego towarzystwa i świeżego powietrza. Nie ma tu dress code’u, nikt nie narzuca godzin posiłków czy wycieczek. Sami planujemy każdą minutę wypoczynku. Ale dzisiejsze kempingi zapewniają nie tylko poczucie wolności i oderwania od cywilizacji. Współczesne pola namiotowe różnią się od tych z lat siedemdziesiątych, gwarantując wszelkie udogodnienia jak w hotelu czy pensjonacie – tylko że pod chmurką. Jeśli zatem spontaniczność to wasze drugie imię i nie chcecie, aby rezerwacje wyznaczały rytm  waszej podróży, korzystajcie z gęstej sieci kempingów w Polsce i za granicą.

Jak wybrać kemping?

Wspólne biwakowanie, zawieranie nowych przyjaźni, biesiadowanie do rana w otoczeniu przyrody już samo w sobie stanowi niezapomnianą przygodę, dlatego niektórzy są zdania, że to, gdzie rozbijesz namiot, nie ma tak wielkiego znaczenia. Wystarczy wybrać ulubiony kierunek i w drogę! Warto jednak wiedzieć, że pola namiotowe różnią się od siebie i to nie tylko wielkością. Istnieją  nie tylko rankingi kempingów, ale również przyznawane są im gwiazdki, tak jak hotelom. Np. czterogwiazdkowe pole powinno mieć sklep, bar i miejsce do prania. Warto też sprawdzić ceny, zwłaszcza za granicą, i zasady fukcjonowania biwaku. Jeśli cenimy sobie spokój, wybierzmy mniejszy kemping, w którym obowiązuje cisza nocna. Najlepsze jest jednak to, że w każdej chwili możemy zmienić miejsce i kierunek wędrówki. Sky is the limit!

Co zabrać?

Oczywiście namiot – to podstawa. Przed zakupem weźmy pod uwagę liczbę osób, które będą w nim spały, i komfort, czyli wysokość i liczbę sypialni. Wybór namiotów o różnych parametrach dostępny na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Zachowajmy jednak spokój i kierujmy się po prostu naszymi potrzebami. Np. w ofercie sieci Decathlon znajdziemy łatwe w montażu namioty ze stelażami, namioty typu „2 seconds”, gwarantujące błyskawiczne rozkładanie i składanie, oraz kompaktowe z dmuchanym stelażem. Warto też zwrócić uwagę na zastosowaną w niektórych modelach innowacyjną technologię Fresh & Black, która dzięki 4-warstwowej tkaninie zapewnia 99% zaciemnienia oraz przyjemny chłód w namiocie. Teraz to ty decydujesz, kiedy się obudzisz!

Wybierając śpiwór, sprawdźmy temperaturę komfortu. Maksymalną wygodę zapewni nam śpiwór, który rozpina się całkowicie do rozmiarów kołdry. Jeśli jednak planujemy wybrać się w chłodniejsze rejony, wybierzmy model dopasowany do ciała, który zapewni maksymalne ciepło. Oprócz bogatego wyboru śpiworów, w Decathlonie znajdziemy też wygodne materace dmuchane, które zapewniają izolację od podłoża i dopasowują się kształtu ciała, a także wszelkie przydatne akcesoria, takie jak lampka turystyczna, meble i naczynia kempingowe. W ofercie jest też najskuteczniejsza na rynku lodówka turystyczna, która zachowuje świeżość produktów przez 11 godzin bez wkładów chłodzących. Czego chcieć więcej? Chyba tylko dobrej pogody.

Translate »