Kolejne industrialne wyzwanie na terenie Huty

Kolejne industrialne wyzwanie na terenie Huty

Zbliżająca się, 3. edycja Przeszkodowego Biegu Hutnika odsłania kolejne, niezbadane dotąd tereny Huty ArcelorMittal Warszawa. Uczestnicy zawodów będą pokonywać opuszczone hale i budynki, eksplorować dzikie rejony leśne, kryjące wiele przeszkód i pułapek.

Rejon Huty ArcelorMittal Warszawa dostępny jest na co dzień jedynie dla jej pracowników oraz podwykonawców. Każda z przebywających tam osób musi spełnić bardzo surowe wymogi bezpieczeństwa. Jednak raz do roku możliwość eksploracji tego rozciągającego się na kilka kilometrów terenu zyskują uczestnicy Biegu Przeszkodowego Hutnika. Już wkrótce organizatorzy tych wyjątkowych zawodów odsłonią kolejne skrywane przez to miejsce tajemnice. Okazuje się bowiem, że część trasy podczas najbliższej edycji (6 października) będzie wiodła zupełnie nowymi ścieżkami i drogami. Start został zaplanowany na wewnętrznym dziedzińcu Huty ArcelorMittal Warszawa. Uczestnicy przebiegną przez dobrze znaną z poprzednich edycji, pracującą 24 godziny na dobę walcownię. Wytapiana w niej stal powoduje bardzo wysokie temperatury (w pobliżu pieca nawet kilkaset stopni Celsjusza) oraz charakterystyczny dla tego typu produkcji hałas. W walcowni na zawodników czekają pierwsze przeszkody, które zostaną zbudowane z wykorzystywanych na co dzień w procesach produkcyjnych elementów (m.in. stalowe pręty). Kolejnym charakterystycznym miejscem na trasie biegu będzie wysoka na kilka pięter hałda piasku, przylegająca do sąsiadującej z hutą Galerii Młociny. Zawodnicy wbiegną na nią, a na jej szczycie pokonają specjalną przeszkodę.

Poza dobrze znanymi miejscami, biegacze zapuszczą się w nowe, rzadko odwiedzane nawet przez pracowników Huty obszary. Część przeszkód będzie usytuowana w opuszczonej lub rzadko wykorzystanej infrastrukturze zakładu, do której na co dzień może się dostać jedynie garstka osób wyposażona w: kamizelki, wysokie buty, okulary czy kaski. Część trasy będzie biegła przez gęsty las, który z uwagi na rzadką obecność człowieka zamieszkały jest przez wiele zwierząt. Stałym bywalcami tamtych terenów są m.in.: dziki, jelenie, sarny czy lisy.

Organizatorzy zadbali o wysoki poziom trudności pokonywanych przeszkód. Co istotne, większość z nich powstanie w zakładach produkcyjnych huty, dlatego są one unikalne i niespotykane na innych, podobnych biegach. Przy każdej przeszkodzie będzie stał wolontariusz, objaśniający sposób jej pokonania oraz pomagający w razie problemów z jej sforsowaniem. Dla tych, którzy nie będą w stanie poradzić sobie z wybraną przeszkoda, przygotowano zastępcze zadanie, dzięki czemu w rywalizacji mogą uczestniczyć również osoby debiutujące i nie posiadające doświadczenia w zawodach OCR. Nowością będzie specjalna ognista przeszkoda.

Bez względu na panujące warunki pogodowe, kontakt z wodą będzie nieunikniony. Wypełnione nią rowy i kontenery będą urozmaicać trasę miłośnikom mocnych wrażeń. Uczestnicy będą również pokonywać wagony kolejowe, wspinać się czy biec po bardzo podmokłym terenie. Nie zabraknie też multiringu oraz złośliwego hutnika, uprzykrzającego życie wszystkim startującym w zawodach. Mimo dużej trudności trasy, organizatorzy zadbali o jej pełne bezpieczeństwo.

Dystans w biegu seniorskim wyniesie ok. siedmiu kilometrów. Uczestnicy będą startować co kilkanaście minut w kilkudziesięcioosobowych grupach, co umożliwi sprawne pokonywanie przeszkód. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa, gdzie do końcowego wyniku liczone będą cztery najlepsze rezultaty. Warunkiem koniecznym udziału w rywalizacji zespołowej jest obecność przynajmniej jednego przedstawiciela każdej płci.

Po raz kolejny nie zapomniano też o najmłodszych. Swoich sił na torze przeszkód spróbują również dzieci w ramach Biegu Hutniczka, które pokonają dystans – w zależności od wieku – od 600 do 1600 metrów. Każdy z uczestników otrzyma medal i nagrodę.

Nagrody dla najlepszych seniorów zostaną wykonane ze stalowych hutniczych prętów, ważących kilkadziesiąt kilogramów.

Organizatorem Biegu jest klub sportowy Hutnik Warszawa, zaś partnerami Huta ArcelorMittal Warszawa oraz Urząd Dzielnicy Bielany. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków m.st. Warszawy.

Bieg odbędzie się 6 października (niedziela).

Więcej informacji o biegu znajduje się na stronie www.bieghutnika.pl.

Dołącz do naszego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2164220053794294/

Zapisy do biegu: http://www.projektigrzyska.pl/wydarzenia/216-iii-przeszkodowy-bieg-hutnika/.

Zapisy do biegu dla dzieci: http://www.projektigrzyska.pl/wydarzenia/217-iii-przeszkodowy-bieg-hutniczka/

Translate »