Kolejny krok w ewolucji. But stworzony do bicia biegowych rekordów

Kolejny krok w ewolucji. But stworzony do bicia biegowych rekordów

Lekki i dynamiczny, sprawdza się na szybkich treningach oraz zawodach, a jednocześnie zapewnia wystarczającą amortyzację oraz ochronę do pokonywania dłuższych dystansów. Marka Saucony zaprezentowała odświeżone buty KINVARA 10, które od dekady dla wielu biegaczy stanowią model pierwszego wyboru.

Następca modelu KINVARA 9 charakteryzuje się przemyślaną konstrukcją, która sprawdza się na twardej nawierzchni i jest dedykowana głównie osobom, biegającym między innymi po asfalcie. Ponadto, jego wyjątkowa lekkość sprzyja pokonywaniu większej liczby kilometrów, a zastosowanie opatentowanej przez Saucony technologii EVERUN przyczynia się do efektywnego treningu.

Projektantom Saucony od samego początku przyświecał jeden cel – połączyć niską wagę z technologią najwyższej jakości. But, który ewoluował na przestrzeni ostatniej dekady, wyznaczając trendy oraz standardy w zakresie sprzętu, jest najlepiej sprzedającym się produktem biegowym w bogatym portfolio amerykańskiej firmy. Wielokrotnie nagradzany w niezależnych rankingach oraz  doceniany przez biegaczy z całego świata KINVARA 10 jest niemal stworzony do bicia osobistych rekordów.

Za amortyzację w modelu odpowiada wkładka we wspomnianej technologii EVERUN oraz elastyczna podeszwa z ulepszonej pianki EVA+. Lekkie wykończenie to mesz o wysokiej przepuszczalności powietrza, który dzięki swojej rozciągliwości, dopasowuje się do stopy podczas biegu. – Buty Saucony KINVARA dziesięć lat temu były jednymi z pierwszych wykonanych w zupełnie nowej filozofii designu, która towarzyszy nam do dziś. Jest to nasz flagowy model o minimalistycznym wyglądzie i jeden z najlżejszych butów do biegania na rynku – mówi Michał Bartoszak, olimpijczyk z Aten w maratonie oraz ambasador Saucony w Polsce.

W modelu z najnowszej kolekcji znalazły także zastosowanie kombinacja pianki FORMFIT o różnej gęstości oraz drop na poziomie 4 mm – różnica pomiędzy piętą a palcami. Zapewnia ona bardziej naturalny bieg i postawę, dzięki czemu stopy i ciało wykonują więcej pracy, mniej polegając na stabilizacji, a także amortyzacji samego obuwia.

Translate »