Kolorowa kolekcja puchówek Patagonii – by nie było zimno

Kolorowa kolekcja puchówek Patagonii – by nie było zimno

Zgodnie z polityką firmy Patagonia najważniejszą kwestią jest tworzenie wysokiej jakości produktów przy zminimalizowanym obciążeniu dla środowiska naturalnego. Przedstawiamy kolorową kolekcję kurtek puchowych Patagonia na sezon 2014 / 2015, w których zasada ta również ma swoje odzwierciedlenie.

patagonia_logo

Yvon Chouinard, właściciel firmy Patagonia, jest prekursorem ekologicznego podejścia do aktywności i biznesu. W 2001 roku został współzałożycielem organizacji 1% dla Ziemi, zasiada w zarządzie wielu organizacji ekologicznych i wnosi znaczący wkład w popularyzację kwestii związanych z ochroną dziewiczej przyrody. Jest bezkompromisowy, jeśli chodzi o stosowanie ekologicznych rozwiązań w swojej firmie. Puch w kolekcjach zimowych pochodzi wyłącznie ze sprawdzonych i nadzorowanych farm. Nie stosuje się w nich dokarmiania ptaków siłą, a puch pozyskuje się jedynie w wyniku poubojowego zdejmowania okrywy pierzowej jako produkt uboczny z ptaków hodowanych głównie dla mięsa. Kupując puchowe produkty Patagonii mamy gwarancję starannego wyselekcjonowania i wysokiej jakości użytych materiałów. Polecamy szczególnie:

Patagonia_M's Down Sweater
Patagonia Down Sweater

Wiszenie na stanowisku w północnej ścianie, wychodzenie ze schronu przed świtem, wieczór spędzony przed chatą w górach lub przy ognisku – we wszystkich tych sytuacjach ultralekka i niezwykle pakowna kurtka Down Sweater zapewni mnóstwo ciepła. Zewnętrzny materiał z poliestru ripstop impregnowanego w technologii Deluge® DWR (durable water repellent) prezentuje się niezwykle efektownie – a do tego jest odporny na rozdarcia i wiatroszczelny. Zastosowane rozwiązania techniczne to m.in.: najwyższej jakości wypełnienie puchem gęsim 800 cuin, pikowana na wylot konstrukcja, dwie zewnętrzne kieszenie zamykane na suwaki oraz pakowna kieszonka wewnętrzna z siateczki, która równocześnie służy jako pokrowiec na kurtkę wyposażony w pętlę do wpięcia karabinka. Elastyczne ściągacze mankietów oraz regulowany ściągacz na spodzie kurtki zabezpieczają przed utratą ciepła.

Szczegóły:
– Super lekki, wiatroszczelny materiał zewnętrzny odporny na rozdarcia, impregnowany w technologii Deluge® DWR (durable water repellent).
– Pikowana konstrukcja stabilnie utrzymująca wypełnienie najwyższej jakości puchem z europejskich gęsi o sprężystości 800 cuin.
– Zewnętrzne kieszenie – dwie kieszenie przydatne, by ogrzać dłonie z wodoodpornymi suwakami.
– Wewnętrzna siatkowa kieszonka na suwak, która służy również jako pokrowiec na kurtkę z możliwością przypięcia karabinkiem.
– Elastyczne ściągacze mankietów i regulowany ściągacz spodu powstrzymują ucieczkę ciepła.
– Materiał zewnętrzny i podszewka: 22-den 100% recyklingowany poliester ripstop z impregnacją Deluge® DWR (durable water repellent). Wypełnienie: najwyższej jakości puch z europejskich gęsi o sprężystości 800 cuin.
– Waga: 343 g (rozmiar M).

Patagonia_M's Ultralight Down Jacket
Patagonia Ultralight Down Jacket

Kurtka Ultralight Down jest przejawem alpinistycznego minimalizmu – będzie skutecznie grzać podczas błyskawicznych przejść fast and light. Wypełnienie stanowi najwyższej jakości puch z europejskich gęsi o sprężystości 800 cuin, osłonięty specjalną wersją materiału nylonowego ripstop – o dwa razy mniejszej wadze przy dwukrotnie zwiększonej wytrzymałości. Konstrukcja przeszyta na wylot, gęste rozłożenie komór oraz idealna ilość puchu zwiększają wszechstronność zastosowań przy umiarkowanych temperaturach oraz zróżnicowanych czynnościach. Impregnacja Deluge® DWR (durable water repellent) jest odporna na śnieg. Obcisły krój maksymalizuje wydajność termiczną – idealna jako zewnętrzna warstwa na lekką odzież jesienią w skałach, jako dodatkowa odzież podczas letnich biwaków alpejskich oraz niezrównana jako dodatkowa warstwa grzewcza pod kurtkę zimą. Kieszenie: dwie zewnętrzne, do których zmieścisz dłonie, by je ogrzać oraz jedna na piersi zapinana na suwak. Pokrowiec w zestawie.

Szczegóły:
– Najlżejszy i najmocniejszy materiał stworzony przez Patagonię, wykorzystywany w odzieży puchowej z impregnacją Deluge® DWR (durable water repellent).
– Wypełnienie najwyższej jakości puchem z europejskich gęsi o sprężystości 800 cuin zapewnia małą objętość i mnóstwo ciepła.
– Konstrukcja kanałowa stabilizuje puch i umożliwia zastosowanie mniejszej ilości puchu, tworząc elegancki profil.
– Dwie kieszenie przydatne do ogrzania dłoni, jedna kieszonka na piersi.
– Regulowany ściągacz na spodzie zatrzymuje ciepło oraz izoluje od wiatru.
– Pokrowiec z tej samej tkaniny.
– Materiał zewnętrzny i podszewka: 10-den 100% nylon ripstop z impregnacją Deluge® DWR (durable water repellent). Wypełnienie: najwyższej jakości puch z europejskich gęsi o sprężystości 800 cuin.
– Waga: 235 g (rozmiar M).

Patagonia_Fitz Roy Down Parka
Patagonia Fitz Roy Down Jacket

Ultralekka kurtka puchowa wypełniona jest gęsim puchem pochodzenia europejskiego o sprężystości 800 cuin. Zapewni maksymalne ciepło oraz komfort podczas zimowych dni.
Kurtka puchowa Patagonia Fitz Roy Down Jacket jest bardzo lekką kurtką, jej waga to zaledwie 350g. Impregnacja w technologii Deluge® DWR zapewnia kurtce odporność na wilgoć. Zaletą są kieszenie, które bardzo dobrze ogrzeją zmarznięte ręce oraz to, że można ją schować w dołączony w zestawie pokrowiec, który zajmuje naprawdę mało miejsca. Ponadto posiada ściągacz w dolnej części oraz delikatną gumkę w końcach rękawów. Okolice kołnierzyka oraz zamka zostały wyścielone miłym w dotyku materiałem. Posiada również kieszeń zamykaną na zamek w okolicach lewej piersi.

Szczegóły:
– Super lekki materiał zewnętrzny, impregnowany w technologii Deluge® DWR (durable water repellent).
– Konstrukcja z większą ilością najwyższej jakości puchu z europejskich gęsi o sprężystości 800 cuin.
– Dwie kieszenie zewnętrze – przydatne, by ogrzać dłonie.
– Kieszeń na piersi.
– Wypełnienie: najwyższej jakości puch o sprężystości 800 cuin.
– Waga 350 g (rozmiar M).

Opisane powyżej modele kurtek puchowych Patagonii występują zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej.

Dostępność kolekcji puchówek Patagonii w polskich sklepach można sprawdzać na www.Ceneria.pl

Źródło: Informacja prasowa

Translate »