Kolos dla Piotra Strzeżysza!

W miniony weekend Gdynia żyła podróżami. Do miasta, z całej Polski przybyły tłumnie osoby zainteresowane uczestnictwem w Kolosach, największej tego typu imprezie w Polsce. Kapituła Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów już po raz XVII wręczyła nagrody w kilku kategoriach. Kolosa w kategorii Podróże za wytrwałość w próbach odnalezienia życiowej prawdy w podróży i odwagę przyjmowania tego, co przyniesie droga otrzymał Piotr Strzeżysz.

Piotr od lat realizuje marzenie zwiedzenia świata na rowerze, łącząc pasję podróżowania z fotografią i pisaniem. Przejechał kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach. Przewłóczyłem się przez kawałek świata, ale ciągle coś gdzieś mnie pcha. – pisze o sobie Piotr Strzeżysz – Są chwile, kiedy myślę, że pewnego dnia się zatrzymam. Ale potem zasypiam, śnię o lataniu i wiem, że sam nigdy tego nie zrobię. Taka karma.

BEPOW1

Piotr jest autorem 3 książek: Campa w sakwach, Makaron w sakwach i Powidoki. Wszystkie wydane zostały nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Ostatnia z nich Powidoki to opowieść o ludziach, których mija się na szlaku, pamiętając mniej lub bardziej wyraźnie ich przyjazne słowa i pomocne gesty. To wreszcie zapiski z podróży pełnej kolorów, zapachów i dźwięków, które z czasem rozmywają się, ale nigdy nie blakną. Bo najpiękniejsze podróże nigdy się nie kończą. Publikacja zawiera wspomnienia z Polski, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Islandii, Indii, Gruzji, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Książka dostępna jest również w wersji ebook.
Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/powidoki-wydanie-1-piotr-strzezysz,bepow1.htm

Źródło: Informacja prasowa

Translate »