Kotlet na wynos, czyli autostopem za równik

Kotlet na wynos, czyli autostopem za równik

Pewnego dnia Kotlet postanowił skręcić w innym kierunku. Spakował się na wynos, wystawił kciuk do góry i wyruszył w autostopową podróż, która zakończyła się osiem miesięcy później na drugiej półkuli – w Indonezji.

Nakładem wydawnictwa Bezdroża ukazała się właśnie książka Mateusza Kotlarskiego (tytułowego Kotleta) pt. Kotlet na wynos, czyli autostopem za równik.

KOTLET_okladka

Opowieść Kotleta to ponad 30 tysięcy kilometrów przemierzonych autostopem przez Rosję, Mongolię, Chiny, Laos, Tajlandię, Kambodżę, Birmę, Malezję, Singapur i Indonezję. To przedzieranie się przez syberyjską tajgę i biwakowanie nad Bajkałem. To mieszkanie z mongolską rodziną w jurcie i rozpaczliwe próby porozumienia się z Chińczykami, aby dotrzeć pod Tybet. To praca przy żniwach ryżu w Laosie i budowanie domków na wodzie w Kambodży. To zdobywanie górskich szczytów Birmy i przemierzanie tajskich mórz jachtostopem. To obozowanie w wulkanie na Sumatrze i przekraczanie indonezyjskiego równika. Opowieść Kotleta to również próba zmierzenia się z rzeczywistością życia w drodze, różnicami kulturowymi oraz przyziemnymi problemami związanymi z domem upchanym w plecaku. To historia niezwykła, powstała ze zwykłego połączenia odrobiny fantazji, ogromnego samozaparcia i dostatku wolnego czasu. Zapraszamy więc w niezwykłą autostopową podróż!

DCIM104GOPRO

Wydawnictwo zaprasza na serię spotkań z autorem:

31 maja 2016, godz. 18:30 – Gdańsk, 18 Południk, ul. Garncarska 7-9
7 czerwca, godz. 19.00 – Niepołomice, MCDiS, ul. Spółdzielcza 2
9 czerwca, godz. 18:00  – Kraków, Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2
13 czerwca, godz. 19:00 – Kraków, Klub Podróżników Atlantyda, Dajwór 3
14 czerwca, godz. 19:00 – Warszawa, Południk Zero, ul. Wilcza 25
16 czerwca, godz. 18:00  – Wadowice, Wadowickie Centrum Kultury, ul. Teatralna 1

Książka Kotlet na wynos, czyli autostopem za równik dostępna jest na stronie wydawcy również w wersji ebook, w formatach: pdf, mobi, epub.

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/kotlet-na-wynos-czyli-autostopem-za-rownik-mateusz-kotlarski,kotlet.htm

Translate »