Kross Racing Team rozpoczął zmagania w Pucharze Świata

Kross Racing Team rozpoczął zmagania w Pucharze Świata

Ondrej Cink zajął 11., a Sergio Mantecon 25. miejsce w wyścigu XCC – pierwszym akcie zmagań podczas zawodów Pucharu Świata w Albstadt. Triumfował Mathieu van der Poel.

Zawodnicy Kross Racing Team przystępują do rywalizacji w Pucharze Świata, mając za sobą serię bardzo dobrych występów w imprezach niższych kategorii. Ondrej Cink wygrał dwie ostatnie odsłony Pucharu Czech (w Mesto Tuskouv i Pec pod Snezkou) oraz zawody kategorii HC w niemieckim Heubach, zaś Sergio Mantecon triumfował w rodzimym Internacional Villa de Caudete i w „Górale na Start” w Wałbrzychu.

Piątkowe zmagania w Albstadt, stanowiące przystawkę przed niedzielnym „daniem głównym” – wyścigiem XCO, Cink ukończył po bardzo aktywnej jeździe tuż za pierwszą dziesiątką. Mantecón zajął 25. miejsce.

Ondrej starał się jechać aktywnie, a podczas całego wyścigu próbowaliśmy być możliwie jak najbardziej widoczni. Sergio szansę na wyższą pozycję zaprzepaścił słabym startem. Stawka była jednak bardzo wyrównana i w kolejnych zawodach wszystko jest możliwe – ocenił menedżer Kross Racing Team, Kornel Osicki.

Wyścig XCO odbędzie się w niedzielę. Start o godz. 14:35.

Translate »