Kurtka Expedition Parka od Helly Hansen otrzymała nagrodę ISPO za technologię Light-Flex™

Kurtka Expedition Parka od Helly Hansen otrzymała nagrodę ISPO za technologię Light-Flex™

Helly Hansen i Light-Flex™, z dumą  ogłaszają, że kurtka Expedition Parka została uznana za zwycięzcę nagrody ISPO w kategorii  Outdoor. 45 sędziów z 13 państw i dwóch kontynentów rozpatrywało i selekcjonowało zgłoszenia najbardziej innowacyjnych i nadzwyczajnych produktów z dziedziny sportu.

Expedition Parka była nominowana do wygranej ISPO z uwagi na wiele innowacyjnych elementów  projektu. Została specjalnie stworzona z myślą o lodowatych, polarnych warunkach w wysoko położonych regionach na całym świecie. Jak sugeruje nazwa parki, jest ona idealna do ekspedycji w arktyczne rejony, ponieważ posiada izolację Allied® . Wierzchnia warstwa parki pokryta została wytrzymałą, wodoodporną powłoką, która stanowi przeszkodę nawet dla najintensywniejszego śniegu i deszczu. Dla dodatkowej ochrony przed żywiołami, kurtka posiada także regulowany kaptur.  W cieplejsze dni, solidny, dwukierunkowy suwak, zapewnia możliwość wentylacji i odpowiedniej regulacji temperatury. Prawdziwą innowacją i zaletą parki są panele świetlne wykonane w technologii Light-Flex™, które zapewniają dodatkową ochronę i widoczność nawet w miejscach, gdzie nie ma dostępu światła zewnętrznego!

Współpraca pomiędzy Helly Hansen oraz Light-Flex™ zaczęła się w 2015 roku i jest widoczna nie tylko w projekcie Expedition Parka, ale także w wybranych ubraniach roboczych oraz ubraniach dla dzieci, które posiadają elementy w technologii aktywnego światła Light-Flex™.

Richard Collier, Dyrektor Projektu w Helly Hansen mówi, że  “technologia Light-Flex jest świetnym dodatkiem do zwiększenia ochrony w produktach Helly Hansen. Technologia ta jest idealnie dostosowana do naszego podejścia i projektowania profesjonalnej klasy sprzętu w oparciu o najlepsze z możliwych technologii”.

Victoria Bäcksin , Dyrektor Generalny i założycielka Light-Flex™ mówi “Cieszymy się, że ISPO wybrało kurtkę Expedition Parka, nasz jeden z pierwszych produktów stworzonych przy współpracy z Helly Hansen i mamy nadzieję,  że jest tylko jednym z wielu produktów, które dane nam będzie zaprojektować.”

Kurtka  Expedition Parka została zaprojektowana we współpracy z polarnikami I cieszy się zaufaniem profesjonalistów na całym świecie. Produkt będzie dostępny w sklepach stacjonarnych i online od jesieni 2017 roku.

O Light-Flex

Ligh-Flex™ została założona w 2015 roku I oferuje nowy wymiar bezpieczeństwa I widoczności dzięki aktywnemu światłu. Technologia nadruku świetlnego  na odzieży  daje możliwości zwiększenia widoczność i tym samym bezpieczeństwo jej użytkowników.

 Nadrzędnym celem Light-Flex  jest przeniesieni elementów bezpieczeństwa z tych bazujących na biernym odbijaniu światła, na takie, które samodzielnie, aktywnie je wytwarzają. Podczas pracy z organami ścigania, uświadomiliśmy sobie niebezpieczeństwo jakie powoduje niedostateczna widoczność i, że w pewnych sytuacjach niesie to ze sobą ogromne ryzyko. Opatentowana technologia Light-Flex™ została włączona w projekty ubrań, zwiększając widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

www.lightflextechnology.com

Translate »