Kurtki narciarskie 2015 – nowe kombinacje i sprawdzone triki

Kurtki narciarskie 2015 – nowe kombinacje i sprawdzone triki

Żyć w górach – to trzeba potrafić. A co dopiero szaleć przez cały dzień na nartach czy desce. Każda firma outdoorowa ma swój przepis na to, jak zapewnić wygodę noszenia i komfort termiczny. Jednak w porównaniu do poprzednich sezonów, pod względem zmian technologicznych kolekcje 2015 będą dość unormowane.

Ostatni, wyjątkowo ciepły sezon narciarski spowodował, że rynek odzieży outdoor stał się dość niepewny, a detaliści z dużą ostrożnością podchodzą do zakupu – stawiając przede wszystkim na marki utrzymujące marże. Globalne zmiany mają wpływ zarówno na proces produkcyjny, nowoczesne materiały jak i poszczególne elementy, które charakteryzują nadchodzącą kolekcję. Firmy udoskonalają sprawdzone rozwiązania wprowadzając lepiej uszczelniane szwy, materiały o wyższej wytrzymałości – a wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu niskich cen.

140568637911429300
Nadchodzące kolekcje kurtek narciarskich są ukierunkowane na poprawę wyników sportowych oraz odnowę biologiczną. Wiodącym trendem jest zastosowanie materiałów ze zrecyklingowanych butelek, włókien naturalnych, bawełny organicznej, i tkanin hybrydowych. Lekkie, wielofunkcyjne materiały tworzą systemy, które same „zgadują” jakiej ochrony w danym momencie potrzebuje nasz organizm.

kurtki narciarskie i snowboardowe 2015 w SnowShop.pl
Tak jest np. w przypadku firmy 686, która w swoich konstrukcjach wykorzystuje technologię termicznego mapowania ciała, aby utrzymywać ciepło i pozostawiać skórę suchą, gdy temperatura maleje. W nadchodzącym sezonie każda z nowo opracowanych linii 686 – GLCR, Parklan, Authentic oraz limitowana edycja Gregory bazuje na technologii Infidry. Luksusowy materiał wykorzystuje trzy – stopniowy proces hydroizolacji, aby zapewnić użytkownikowi ciepło i suchość w każdych warunkach. Infidry charakteryzuje mikroporowata struktura, która chroni ciało od zewnątrz przed żywiołami takimi jak śnieg , deszcz lub wiatr, jednocześnie pozwalając wydostać się wilgoci na zewnątrz, zapewniając w ten sposób najwyższy stopień oddychalności i wodoodporności.

kurtki snowboardowe 686
Ciekawym rozwiązaniem pozostają także unowocześnione systemy 3 w 1, które w nadchodzącym sezonie oferuje m.in. 686 i Roxy. Lekka kurtka z odpinaną warstwą wewnętrzną – w zależności od warunków pogodowych pozwala na różne sposoby jej użytkowania . Zaletą tego rozwiązania jest dobra konstrukcja rękawów, wierzchniej warstwy kurtki oraz kaptura znakomicie współpracujących z softshellem i pozostałymi partiami odzieży. Z kolei Volcom pozostaje wierny tkaninie Gore – Tex, wciąż cieszącej się wśród klientów dużą popularnością. Model kurtki narciarskiej Volcom L GORE-TEX® Jacket, stał się już klasykiem, dlatego będzie obecny także w nowej kolekcji 2015.

Volcom L Gore Tex jacket w SnowShop.pl
Pod względem trendów wzorniczych – zimowa odzież bardziej niż kiedykolwiek pozostaje pod wpływem tego, co się dzieje w kulturze młodzieżowej. Kierunek wyznaczają silne inspiracje sztuką uliczną, dość stonowane kolory, motywy kwiatowe i etniczne. Bardziej dopasowane, dłuższe kroje, poprzez specjalne zapięcie można łączyć ze spodniami. Wyraźną tendencją są także fasony dające większą swobodę w okolicy ramion, szyi, wysokie kołnierze, szczelnie chroniące twarz.

Volcom L Gore Tex jacket w SnowShop.pl
Nie od dziś wiadomo, że inteligentna odzież outdoorowa potrafi w dużym stopniu wpłynąć na naszą wolę walki podczas trudnych, górskich warunków. Dobrze dopasowana kurtka narciarska sprawdzi się podczas wielu aktywności outdoorowych zapewniając komfort, efektywność i udany dzień w górach. Jeśli nie chcecie zdawać się na czyjeś doświadczenie sami możecie sprawdzić jak dana kurtka zachowuje się po przymierzeniu – w ciepłym pomieszczeniu i na zewnątrz podczas chłodniejszej aury. Odwiedzenie specjalistycznego sklepu narciarskiego, to nie tylko okazja, by dowiedzieć się szczegółowych informacji o produkcie, ale możliwość jego ewentualnego zwrotu w ciągu miesiąca. Dzięki temu zyskujecie czas, by przekonać się, że dana kurtka jest skrojona dokładnie na miarę Waszych potrzeb!

Artykuł przygotowany we współpracy z zespołem SnowShop.pl

Translate »