Łącząc przeciwności

Łącząc przeciwności

Próby stworzenia idealnego sprzętu trekkingowego, to trudna sztuka łączenia przeciwności. Bardzo często oznacza to, że jedna z pożądanych cech produktu przeważa nad inną. Dowodem na to, że nie zawsze musi tak być jest kurtka The North Face Apex Flex GTX i buty The North Face Endurus Hike GTX.

Ochrona w każdych warunkach atmosferycznych, to jedno, jednak by w pełni można było skupić się na działaniu, równie ważny jest komfort. Dla większości osób pełna swoboda ruchów nie jest pierwszym skojarzeniem ze sztywną kurtką przeciwdeszczową. Ten stan rzeczy zmienia The North Face Apex Flex GTX, której nie da się przypisać do żadnej z dotychczas znanych kategorii. Nie jest ona ani sohtshellem, ani typowym hardshellem. Łączy miękki, elastyczny materiał zewnętrzny, z dobrze znaną membraną GORE-TEX. Zapewnia komfort przywodzący na myśl bawełnianą bluzę, a jednocześnie najlepszą ochronę przed deszczem i wiatrem.

Z kolei w przypadku butów The North Face Endurus Hike GTX udało się połączyć stabilizację, nie rezygnując przy tym z tak ważnej funkcji, jak amortyzacja. Tajemnicą jest nowa konstrukcja podeszwy o nazwie XtraFoam™. Za komfort odpowiedzialny jest miękki środek, zaś sztywniejsza, zewnętrzna część zapewnia wsparcie w czasie pokonywania nierówności terenu.

Apex Flex GTX i Endurus Hike GTX to doskonały przykład innowacyjnych produktów, które The North Face konsekwentnie wprowadza na rynek każdego roku. Wyróżniającą je cechą jest odejście od schematów i spojrzenie na pewne zagadnienia z zupełnie nowej perspektywy. Takie podejście pozwoliło na stworzenie także technologii FuseForm, ociepliny Thermoball, czy nagrodzonej ostatnio na ISPO kurtki Ventrix. The North Face od wielu lat towarzyszy miłośnikom outdooru i profesjonalnym sportowcom w czasie wypraw w najodleglejsze zakątki świata. Tak jak oni często udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Czego innego można się spodziewać po marce, której mottem jest eksploracja?

Translate »