Learning to Drown

Learning to Drown

Learning to Drown to dokument o życiu i karierze zawodowej snowboardzistki Jess Kimury, jednej z najbardziej wpływowych gwiazd sportów akcji na świecie. Jess była na szczycie swojej kariery, gdy wydarzyła się tragedia. W momencie, w którym wszystko się zawaliło, żal poprowadził ją ścieżką, której nigdy sobie nie wyobrażała.

Po tragicznej śmierci partnera snowboarderki w szczytowym momencie jej kariery, Jess wpadła w krąg samozniszczenia, żalu i rozpaczy. Połączenie urazów głowy i problemów ze zdrowiem psychicznym wydawało się nie do pokonania. Jedynym wyjściem dla Jess było zmierzenie się z własnym wnętrzem — stawiając czoła swoim najgłębszym lękom, przypomina nam, że nie wszystkie rany mogą się zagoić. Learning to Drown daje widzom miejsce w pierwszym rzędzie, z którego oglądać mogą, jak Jess bez skrupułów burzy stereotypy, tworząc własną markę opartą na niezachwianej determinacji.

„Jess Kimura nie boi się upadku. Ten piękny film pokazuje jej długą drogę wytrwałości i determinacji, podczas której podejmuje jedno wyzwanie po drugim, by stać się jedną z najbardziej wpływowych snowboardzistek swoich czasów. W tej inspirującej historii, Jess otwarcie dzieli się swoim największym lękiem i cierpieniem oraz przypomina nam o tym, jak ważne jest bycie najlepszą wersją siebie”.— Bachar Khattar, członek jury Banff Film Festival

Jess Kimura

Jako jedna z najbardziej wpływowych snowboardzistek ostatniej dekady, Jess Kimura ma duży wpływ na ten sport, od organizowania imprez masowych, które wspierają młode snowboardzistki, po wielokrotne zgarnianie nagród Transworld Snowboarding Rider’s Poll Awards. Jess zdobyła praktycznie każde wyróżnienie w swojej kategorii, ale to jej wyjątkowa i autentyczna osobowość zapewnia tak pokaźną i zróżnicowaną rzeszę fanów.

Dla każdego, kto zna Jess lub wie o niej, jest oczywiste, że wkłada swoje serce i ciało w snowboard. Robi postępy, popychając się do granic możliwości, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. W filmie możemy również usłyszeć o zmaganiach Jess z chorobą psychiczną.

Jej wszechstronne podejście, uczciwa etyka pracy i zaciekła determinacja inspirują zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Udział w filmie Think Thank’s Right Brain Left Brain w 2010 roku, przyniósł jej wygraną, za szereg trudnych miejskich trików, które zwróciły uwagę większości snowboardowego świata.

Wychowana w Vernon w Kolumbii Brytyjskiej Jess, dorastała ucząc się jeździć na nartach i snowboardzie w Silverstar. Kiedy miała 14 lat, swój pierwszy skok wykonała na snowboardzie – backflip i tomahawk. Lądowanie nie miało znaczenia – Jess odnalazła swoją pasję. Rywalizowała w slopestyle, halfpipe i boardercross, zdobywając tytuły w kategorii juniorskiej, dopiero po jakimś czasie odnalazła swoje miejsce. Bogate doświadczenie snowboardowe przełożyła na backcountry stając się jednym z niewielu zawodowych riderów, którzy filmują zarówno na ulicy, jak i w górach. Do 2011 roku Jess pracowała na budowie.

Jeździ starą jednokabinową ciężarówką Forda i kamperem Bigfoot z lat 80. – pojazdem, który zabrała do Baja zeszłego lata, aby surfować i wyzdrowieć po operacji kostki. Jeździ również na łyżwach i gra na gitarze. Garderoba Jess, pół Japonki, pół Belgijki pasuje do jej kruczoczarnych włosów, ale za jej twardym wyglądem kryje się prawdziwa życzliwość. Zawsze brała pod swoje skrzydła młodszych riderów, a jej dwuletni projekt filmowy The Uninvited, który ukazał się w 2018 roku, dał prawdziwą szansę dla obiecującej żeńskiej ekipy.

Osiągnięcia:

  • Tworzenie, produkcja i finansowanie dwuletniego, wyłącznie kobiecego projektu filmowego The Uninvited
  • 3 nagrody Video Part of the Year dla kobiet, TransWorld SNOWboarding
  • 2 nagrody Rider of the Year dla kobiet, TransWorld SNOWboarding
  • 5 nagród Women’s Reader’s Choice od TransWorld SNOWboarding
  • 3. miejsce w kategorii Snowboarder Roku 2017
  • miejsce wśród 50 najbardziej wpływowych osób w sportach akcji, ESPN
  • Srebrny medal, X Games Real Snow, 2013
  • własna deska Jess Kimura Pro, Capita Snowboards

 

Translate »