Lekkim krokiem z Merrellem

Lekkim krokiem z Merrellem

Na jesienne wyprawy marka Merrell proponuje męski model Proterra z jesienno-zimowej kolekcji 2013. To wykonane ze skóry, lekkie, elastyczne i stabilne buty do light hikingu, które sprawdzą się podczas licznych wycieczek.

merrell-logo
Light hiking, czyli po prostu piesze wędrówki, zaliczany jest do sportów outdoorowych o niskim stopniu trudności. Wybierając buty do light hikingu powinniśmy zwrócić uwagę na podeszwę, bieżnik i materiał, z którego zostały wykonane. Podeszwa w tym przypadku może być bardziej elastyczna, bieżnik niezbyt ostry a materiał powinien mieć dobrą wentylację. Merrell Proterra to najlżejsza wersja butów do wypraw turystycznych wśród bogatej gamy produktów outdoroowych marki Merrell. Polecane są nie tylko turystom ukierunkowanym na górskie wędrówki, ale także w łatwiejszy teren. To praktyczne obuwie na wycieczki w niskie góry, tereny nizinne, weekendowe spacery na łonie natury, a nawet na miasto.

41901_Proterra_389zł
Merrell Proterra są znacznie lżejsze i bardziej elastyczne od typowych butów do hikingu, przy tym pozostają stabilne i wytrzymałe. Zostały wykonane w technologii Stratafuse, która zapewnia idealne dopasowanie buta, pozwala stopie poruszać się w sposób naturalny oraz daje większą stabilizację. Podeszwa o 4mm spadku umożliwia większe wyczucie podłoża a podeszwa zewnętrzna M-Select Grip daje dobrą przyczepność w każdych warunkach. Merrell Proterra posiadają 2,5 mm bieżnik i 10 mm amortyzację.

41903_Proterra_389zł
Buty zostały wykonane ze skóry i oddychającej siateczki. Technologia M-Select Fresh wykorzystuje naturalne mikroorganizmy, które eliminują pot oraz usuwają bakterie wywołujące brzydki zapach, zapewniając komfort nawet podczas długiego użytkowania.

Cena Merrell Proterra: 389 zł

Źródło: Informacja prasowa

Jakiś czas temu testowaliśmy ten model z kolekcji wiosna-lato! Zapraszamy do czytania: http://www.testyoutdoorowe.pl/buty/merrell-buty-proterra/

Translate »