Leszek Kuzaj gościem specjalnym inauguracji Avalon Extreme Race Day Cup

Leszek Kuzaj gościem specjalnym inauguracji Avalon Extreme Race Day Cup

Ponad 70 kierowców z całej Polski wystartuje w inauguracji nowego cyklu zawodów motoryzacyjnych – Avalon Extreme Race Day Cup. Zapisy na wydarzenie zostały zamknięte w ciągu jednego dnia. Gościem specjalnym imprezy został prawdziwy symbol polskiego motorsportu, Leszek Kuzaj. Wielokrotnego mistrza kraju w rajdach będzie można spotkać w sobotę, 14 kwietnia na nowoczesnym Torze Modlin nieopodal Warszawy.

 

Avalon Extreme Race Day Cup to cykl jedyny w swoim rodzaju. Sześć rund pucharowych na czterech torach rajdowych w całym kraju jest przeznaczonych dla kierowców sprawnych i z niepełnosprawnością. W inauguracji zmagań weźmie udział 15 zawodników w kategorii ON (niepełnosprawni), a odprawę przez zawodami poprowadzi ambasador Toru Modlin i gość specjalny wydarzenia, Leszek Kuzaj.

Tor Modlin zrodził się z miłości do dynamicznej jazdy i chęci zarażania nią innych. Stawiamy na emocje, adrenalinę, pamiętając przy tym o bezpieczeństwie i zachowując najwyższe standardy obsługi. Osobiście wyznaję podobne wartości do tych, którymi kieruje się Avalon Extreme. Promocja motoryzacji ponad podziałami jednoznacznie wskazuje, że nawet najbardziej ekstremalne pasje można z powodzeniem realizować – powiedział Leszek Kuzaj, były kierowca WRC oraz 4-krotny, rajdowy mistrz Polski.

Uczestnicy Avalon Extreme Race Day Cup będą zdobywać punkty do tabeli rocznej podczas sześciu rund pucharowych na czterech torach – Tor Modlin, Moto-Park Ułęż, Tor Jastrząb oraz Warszawa-Bemowo. W rywalizacji weźmie udział ambasador Avalon Extreme, Sebastian Luty. Zawody zostaną przeprowadzone w formule Time Attack. Kierowcy będą wielokrotnie pokonywać na czas pełne okrążenie, a w jednym momencie będzie ich na torze nawet dziesięciu.

Rejestracja na drugą odsłonę cyklu została już uruchomiona. Kolejne zawody odbędą się 12 maja na Moto-Park Ułęż. Ponadto, zostaną wówczas przeprowadzone szkolenia jazdy sportowej dla kierowców z niepełnosprawnością w ramach Avalon EXTREME Racing Academy. Cykl powstał dzięki współpracy Avalon Extreme z Race Day.

 

Harmonogram Avalon Extreme Race Day Cup (14 kwietnia; Tor Modlin):

08:00 – Otwarcie biura zawodów
09:30 – Odprawa dla uczestników
09:45 – Przejazd zapoznawczy próby sportowej
10:00 – Rozpoczęcie przejazdów na czas
16:00 – Zakończenie przejazdów na czas
16:15 – Publikacja oficjalnych wyników
16:30 – Rozdanie nagród
17:00 – Zakończenie imprezy

Translate »