Łukasz Zdanowski drugi w Salomon Ultra-Trail® Hungary 115 km

Łukasz Zdanowski drugi w Salomon Ultra-Trail® Hungary 115 km

Pasją Łukasza Zdanowskiego z polskiego teamu Dare 2b są biegi górskie i skialpinizm. 15 maja w Salomon Ultra-Trail® Hungary udowodnił, że bieganie po górach coraz bardziej go wciąga.

Zdanowski_UltraTrailHungary (1)

Ma dopiero 26 lat i już spore sukcesy na koncie – na początku marca przybiegł drugi na metę Baikal Ice Marathon, uchodzącego za jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie (biegnie się po zamarzniętym jeziorze Bajkał w warunkach zimowych), a w miniony weekend zajął II miejsce w Salomon Ultra-Trail® Hungary na dystansie 115 km!

W tym roku odbyła się druga edycja tego biegu. W ramach biegowego weekendu można było rywalizować na dystansach 55 km i 115 km w okolicy przepięknego naddunajskiego węgierskiego miasteczka Szentendre, oddalonego o 20 km od Budapesztu.

Dla osób kojarzących Węgry z płaskimi przestrzeniami, zaskoczeniem mogły być górzyste tereny, po których przebiegały trasy biegów. Przewyższenia sięgały 4500 metrów dla 115 km i 1800 m dla 55 km. „Ultra Trail Hungary to trzeci najtrudniejszy bieg, w jakim brałem udział, zaraz po Ice Baikal Marathon i Mała Fatra na Słowacji” – twierdzi Łukasz Zdanowski. Przybiegł na metę z czasem 12 godzin 49 minut. Limit wynosił 20 godzin.

Zdanowski_UltraTrailHungary (3)

„Bieg na dystansie 115 km był dla mnie debiutem. Nigdy tak długo nie przebywałem na trasie zawodów. Start uznaję za udany. Zdałem egzamin na czwórkę z minusem. Niestety nie ustrzegłem się błędów spowodowanych bolesną kolką oraz skurczów łydek. Nie miałem żadnych założeń co do międzyczasów z poprzedniego roku. Jedynym założeniem było to, żeby pobiec w strefie komfortu pierwsze 50 km, przetestować mój support, odżywianie, sprzęt na trasie oraz własny organizm. Teraz pozostaje zregenerować na tyle moje ciało, aby móc rywalizować na wysokim poziomie w dalszych startach w tym sezonie” – podsumowuje swój występ Zdanowski.

Głównym tegorocznym celem Łukasza Zdanowskiegie z Dare 2b Team jest bowiem bieg TDS z cyklu Ultra Trail Du Mont Blanc w Chamonix, gdzie zamierza walczyć o jak najlepszą pozycję, mając nadzieję na zajęcie miejsca nawet w pierwszej dziesiątce. Przewyższenia sięgały 4500 metrów dla 115 km i 1800 m dla 55 km.

Zdanowski_UltraTrailHungary (4)

Również inni członkowie biegowego teamu Dare2b nie próżnują. Emilia Romanowicz była druga podczas III Półmaratonu Mustanga, startującego 14 maja z Poręby, a Anna Kącka zajęła pierwsze miejsce w ‎Półmaratonie w ‪Polanicy Zdroju, który odbył się 8 maja 2016 roku.

Translate »