Magurun – debiut nowego dystansu na III Ultramaratonie Magurskim

Magurun – debiut nowego dystansu na III Ultramaratonie Magurskim

19 sierpnia 2017 odbędzie się trzecia edycja Ultramaratonu Magurskiego. Tym razem organizatorzy przygotują dla biegaczy także nową trasę – Magurun – na dystansie około 20 km jako bieg towarzyszący.

Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom zawodników i kibiców. Od pierwszej edycji spotykaliśmy się z prośbami o dodanie do zawodów krótszego dystansu. Prosiły o to szczególnie osoby, które przyjechały towarzyszyć i kibicować naszym zawodnikom z długich tras, a dla których bieg ultra to jeszcze za długi dystans – mówi Michał Zawadzki – dyrektor biegu. Dzięki temu zawodnicy oraz kibice będący jeszcze przed rozpoczęciem przygody z biegami ultra będą mogli sprawdzić się na trasie prowadzącej w większości przez teren Magurskiego Parku Narodowego.

Trasa jest szybka i na pewno będą na niej dobre wyniki. Oprócz początkowego odcinku asfaltowego i szutrowego zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się także z terenem górskim, będącym jednocześnie częścią trasy na 92km. Na pewno Ci dla których bieganie po górach jest nowością będą mogli poczuć jego smaczek. Mówi testujący trasę Sebastian Nicpoń – Ambasador Festiwalu Biegów Górskich w Krynicy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trasa Maguruna została już zmierzona dzięki czemu można było utworzyć track z trasy, który jest do pobrania na stronie magurski.com. Organizatorzy otrzymali już zielone światło od Magurskiego Parku Narodowego na włączenie nowego biegu do zawodów, które odbędą się w sierpniu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Start nowego biegu planujemy na trzy godziny po ruszeniu zawodników na trasę 58km i 92km . Dzięki temu czołówka powinna pojawić się na mecie jeszcze przed pierwszymi zawodnikami z dystansu na 58 km-mówi Grzegorz Smyka – jeden z współorganizatorów Ultramaratonu Magurskiego.

Translate »