Marcin Świerc, jako pierwszy Polak w historii,  wygrywa ultramaraton TDS podczas festiwalu biegów górskich UTMB

Marcin Świerc, jako pierwszy Polak w historii, wygrywa ultramaraton TDS podczas festiwalu biegów górskich UTMB

Marcin Świerc zwyciężył TDS – jeden z najbardziej prestiżowych ultramaratonów górskich,  rozgrywany w ramach festiwalu biegowego UTMB (Ultra Trail du Mont Blanc). Tym samym został pierwszym Polakiem w historii, który stanął na najwyższym stopniu podium któregokolwiek z biegów UTMB.

Marcin Świerc pokonał dystans 121km + 7300m w 13 godzin i 24 minuty. Przez cały bieg utrzymywał się w ścisłej czołówce, a fantastyczny finisz był pokazem niesamowitej mocy i świetnej taktyki: 9 km przed metą – na ostatnim punkcie kontrolnym – wysunął się na drugą pozycję, a prowadzenie objął na ostatnim kilometrze. Drugie miejsce zajął Amerykanin Dylan Bowman (czas 13:25:02), trzeci był Rosjanin Dimitrij Mitiajew (czas: 13:25:43).

Marcin Świerc, w maju 2018 roku został nowym ambasadorem Columbia Sportswear i dołączył do międzynarodowego grona biegaczy ultra, którzy testują produkty Columbii w ekstremalnych warunkach.

Rafał Tyszkiewicz, Country Manager Poland, Czech Republic, Slovakia w firmie Columbia Sportswear: Jesteśmy niezmiernie dumni z wygranej Marcina w tegorocznym biegu TDS oraz z tego, że do realizacji najwyższych sportowych celów wybrał m.in. produkty Columbia Montrail. Marcin, jak mało kto, uosabia  przyświecające naszym działaniom hasło „Tested Tough” i liczymy, że dzięki jego spostrzeżeniom linia Columbia Montrail stanie się jeszcze lepsza“.

TDS (skrót od „Sur les Traces des Ducs de Savoie” – „Bieg śladem władców Sabaudii”) jest jednym z najtrudniejszych biegów w ramach festiwalu UTMB. Jego trasę (121 km i 7300m przewyższeń) zawodnicy muszą pokonać w limicie czasowym wynoszącym 33 godziny. Sponsorem tytularnym festiwalu UTMB jest Columbia Sportswear.

Translate »