Marmot Złotym Sponsorem 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego

Marmot Złotym Sponsorem 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego

W dniach 2 – 4 grudnia b.r. odbędzie się 14. edycja największych eventu górskiego w Polsce – Krakowskiego Festiwalu Górskiego. W czasie 3 festiwalowych dni miłośnicy świata gór spotkają się z wybitnymi alpinistami, wspinaczami i freeriderami. Dojdzie do licznych spotkań, warsztatów, pokazów filmowych, konkursów czy kiermaszu odzieży i sprzętu outdoorowego. Swoją obecność na festiwalu mocno zaznaczy amerykański brand Marmot – Złoty Sponsor imprezy. Nie zabraknie również Aku i Tevy – obaj producenci zostali ogłoszeni Brązowymi Sponsorami.

 14-kfg-plakat-2

 Krakowski Festiwal Górski to od lat obowiązkowa pozycja na mapie górskich wydarzeń – nie tylko w Polsce.  Dzięki obecności wybitnych postaci ze świata szeroko rozumianego outdooru oraz niezwykle bogatemu programowi,  festiwal cieszy się sporą renomą również poza granicami kraju. Co roku odwiedza go około 4 000 – 5 000 osób, pragnących spotkać się z im podobnymi miłośnikami gór, i w ich towarzystwie spędzić 3 wyjątkowe dni na terenie Pawilonu Dydaktyczno – Sportowego na krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym.

W tegorocznej edycji zgromadzeni na festiwalu uczestnicy będę mieli okazję spotkać się ze  światową ikoną wspinaczki – Amerykanką Lynn Hill. Oprócz niej swoją obecnością festiwal zaszczycą takie postacie jak Kanadyjczyk Marc-André Leclerc, Brytyjczyk Tim Emmett czy pochodzący z Kraju Basków Alex Txikon. Nie zabraknie również rodzimych gwiazd, choćby wybitnego narciarza wysokogórskiego Andrzeja Bargiela. Tylko w lipcu i sierpniu bieżącego roku w spektakularny sposób zdobył on słynną Śnieżną Panterę.

13-kfg-fot-2

Podobnie jak w latach poprzednich, niezwykle ważnymi i zarazem prestiżowymi pozycjami festiwalu będą 2 niezależne konkursy filmowe. W Międzynarodowym Konkursie Filmowym o nagrodę Grand Prix 14. KFG powalczą zagraniczni twórcy, natomiast Polski Konkurs Filmowy  kierowany będzie do twórców znad Wisły. Do drugiego z wymienionych wciąż można zgłaszać swoje propozycje – termin mija 14 listopada.

13-kfg-fot-3

Nie zabraknie flagowej pozycji festiwalu – niezwykle widowiskowego konkursu podciągania na jednej ręce, czyli „Szmaty za szmatę”. Cały czas można zgłaszać się do niego poprzez kontakt z firmą Raven – wyłącznym dystrybutorem Marmota na Polskę. Dla trójki laureatów producent  tradycyjnie przewidział vouchery na zakup wysokiej jakości odzieży i sprzętu. Kto w tym roku okaże się najsilniejszym człowiekiem w Polsce…? Chętni do tego zaszczytnego miana wciąż poszukiwani!

13-kfg-fot-1

Z innych atrakcji na uczestników festiwalu czekają zawody m.in. KFG Krak’em All, z finałem w Centrali Ruchu Avatar czy prowadzone przez TOPR warsztaty „Bezpieczeństwo w górach”. Tradycyjnie nie zabraknie kiermaszu sprzętu outdoorowego, na którym będzie można nabyć specjalistyczną odzież, sprzęt i obuwie.

Szczegółowy program 14. KFG można sprawdzić na oficjalnej stronie eventu, dostępnej pod adresem http://kfg.pl.

Translate »