Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Lubinie – finał ligi NW

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Lubinie – finał ligi NW

To, że za oknem mocno jesienna pogoda, jest zimno, coraz częściej pada deszcz, a niekiedy nawet śnieg, nie znaczy, że należy rezygnować z aktywności na świeżym powietrzu. Wiedzą o tym dobrze pasjonaci chodzenia z kijami, którzy cały rok biorą udział w Ogólnopolskiej Lidze Mistrzów Nordic Walking. 27 listopada 2016 roku w Lubinie (woj. dolnośląskie) odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking, będące ostatnimi zawodami cyklu. Uroczyste wręczenie wyróżnień i nagród zawodnikom startującym w lidze będzie miało miejsce podczas wielkiej Gali Mistrzów w Koszęcinie, 10 grudnia 2016 r.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking odbywają się na terenie województwa dolnośląskiego nieprzerwanie od 6 lat – 5 razy w Złotoryi i drugi raz w Lubinie. W tym roku zawodnicy wystartują na dystansie 5 km. Organizator przewidział także specjalny dystans dla dzieci w wieku 0-6 lat – 250 m. Ponadto w ramach zawodów odbędą się 2. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Nordic Walking oraz 3. Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, także na dystansie 5 km. Zawodnicy mogą ponadto rywalizować w dodatkowej klasyfikacji drużynowej. Najlepsi otrzymają wyjątkowe statuetki, a wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną nagrody! Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji sportowej czuwać będzie Ogólnopolska Komisja Sędziów Nordic Walking Polskiego Stowarzyszenia NW. Zapisy trwają do 18 listopada, a opłata za start to jedynie 30 zł.

mp_nordic-walking-2

Zawody są otwarte dla wszystkich – nie tylko tych, którzy uważają się za mistrzów w tej dyscyplinie. Każdy, kto będzie chciał podjąć naukę oraz udoskonalić technikę nordic walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i trenerów, będzie mógł wziąć udział w Aktywnej Strefie Nordic Walking, która towarzyszy wydarzeniom całorocznego cyklu. To okazja nie tylko do wypożyczenia profesjonalnych kijków do nordic walking oraz skorzystania z opieki instruktorskiej, ale także wygrania voucherów na zakup odzieży i sprzętu w sklepach firmowych Regatta Great Outdoors w całej Polsce. Regatta, brytyjska marka dla miłośników outdooru, jest coraz bardziej popularna w Polsce wśród osób, które niezależnie od warunków chcą aktywnie spędzać czas. Tworzy odzież przydatną zarówno podczas wędrówek w górach, jak i na treningu nordic walking – czy to w mieście, na plaży czy w lesie. W ramach programu Regatta RUSZ SIĘ! marka wspiera wszystkie wydarzenia Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Nordic Walking organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

Liga odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Oficjalna strona zawodów w Lubinie: www.mmpnw.com.pl.

Więcej informacji: www.ruszsie.org

Translate »