Modele typu barefoot marki Merrell – Bare Access Arc 3 i Bare Access 3

Modele typu barefoot marki Merrell – Bare Access Arc 3 i Bare Access 3

Wykorzystanie różnych typów obuwia sportowego podczas biegania sprawia, że staje się ono bardziej efektywne i pozwala znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji. Marka Merrell proponuje obuwie przeznaczone do biegania naturalnego – damskie Merrell Bare Access Arc 3 i męskie Bare Access 3. Modele te pozwolą czerpać z treningów więcej korzyści.

06523_Bare_Access_3_339 zł
Bieganie w różnych typach obuwia sportowego zmniejsza ryzyko kontuzji o 39 proc. – takie badania zostały przedstawione na łamach czasopisma Scandinavian Journal of Medicine & Science in Sports w listopadzie 2013 roku. Większość osób kojarzy obuwie przeznaczone do biegania z modelami z dużą amortyzacją. W celu urozmaicenia treningu warto wykorzystać inne rodzaje obuwia sportowego. Wśród bogatej oferty butów dla biegaczy znajdziemy, oprócz tradycyjnych modeli, także minimalistyczne i te przeznaczone do biegania naturalnego.

06279_Bare_Access_3_339 zł
Modele Merrell Bare Access Arc 3 dla kobiet i Bare Access 3 dla mężczyzn to modele typu Barefoot, które charakteryzują się podeszwą o zerowym spadku. Różnica między piętą, śródstopiem i palcami tzw. drop w butach tradycyjnych wynosi 12 mm, w minimalistycznych 4-8 mm, a w naturalnych 0 mm. Zerowy drop sprawia, że stopa układa się naturalnie. Zmienia się też postawa ciała. Punkt ciężkości zostaje przeniesiony na środek korpusu, co powoduje mniejsze obciążenie kręgosłupa i stawów.

06306_Bare_Access_Arc_3_339 zł
– Zmiana butów do biegania z tradycyjnych z 12 mm różnicą między piętą i palcami na przeznaczone do biegania naturalnego z 0 mm może być zbyt dużym szokiem dla ciała przyzwyczajonego do dużej amortyzacji. Powinna ona zostać przeprowadzona stopniowo. Jeden sezon trzeba spędzić w obuwiu minimalistycznym, ale z amortyzacją. W tym czasie stopa przyzwyczai się do braku tzw. dropu, czyli podbicia pięty, charakterystycznego dla klasycznych butów do biegania. Dopiero potem można zdecydować się na zakup obuwia całkowicie naturalnego. Marka Merrell proponuje przejściowe modele między tradycyjnymi a naturalnymi. Dla kobiet odpowiednie będą Bare Access Arc 3 z 8 mm amortyzacją, a dla mężczyzn Bare Access 3, również z 8 mm amortyzacją – radzi Piotr Balcerzak, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju marki Merrell.

06302_Bare_Access_Arc_3_339 zł
Merrell Bare Access 3 i Bare Access Arc 3 pozwalają biegać w sposób intuicyjny. Mniejsza w porównaniu z tradycyjnymi modelami amortyzacja wpływa na lepszą świadomość terenu. Podeszwa Vibram zapewnia doskonałą przyczepność na każdej powierzchni. Wyściółka z oddychającej siateczki z technologią M-Select FRESH dzięki wykorzystaniu naturalnych mikroorganizmów eliminujących pot i usuwających brzydkie zapachy gwarantuje długotrwały komfort użytkowania.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »