Motocyklowa innowacja, czyli polska premiera kasków Vozz Helmets

Motocyklowa innowacja, czyli polska premiera kasków Vozz Helmets

Kaski Vozz Helmet bez zapięcia po ponad dekadzie badań i prac rozwojowych w Australii są już dostępne w Polsce. Importerem i dystrybutorem produktu jest firma Rider Store. Kaski różnią się od tych klasycznych, przede wszystkim innowacyjnym systemem zdejmowania i zakładania Voztec oraz systemem ratunkowego zdejmowania kasku S.R.S..

Kaski Vozz łączą zaawansowane technologie z futurystycznym designem. Nowoczesna konstrukcja zapewnia lepsze dopasowanie niż to, które proponują „zwykłe” kaski. Vozz oferuje również kilka rozmiarów skorupy, co przekłada się na jeszcze lepsze przyleganie kasku do głowy motocyklisty.

Innowacją w kaskach Vozz jest system Voztec, nowy sposób zakładania oraz zdejmowania kasku poprzez uchyloną, tylną klapę ma samoblokujące i dopasowujące się „zapięcie” na podbródku motocyklisty. Zamiast zakładać kask tradycyjnie Vozz proponuje, aby jego tylna część odchylała się na specjalnych zawiasach. Dzięki temu skorupa ściślej przylega do głowy i szyi kierowcy. To sprawia, że w razie wypadku kask nie zsunie się ani nie spadnie. System Voztec umożliwia tylko szybsze oraz bezpieczniejsze założenie i zdjęcie kasku bez konieczności zdejmowania rękawiczek czy okularów.

Kaski Vozz wyposażono w system ratunkowego zdejmowania kasku S.R.S (Safety Release System). Dzięki dwóm przyciskom w regulowanych otworach wentylacyjnych oraz szyb w szybki oraz bezpieczny sposób bez poruszania motocyklisty można usunąć kask w całości. Jest to pierwsza na świecie alternatywa bezpiecznego usunięcia kasku w razie wypadku, bez konieczności wykonywania żadnych cięć. Dzięki temu uzyskuje się natychmiastowy dostęp do pacjenta bez obciążania i nacisku na jego szyję oraz kręgosłup.

Opływowa konstrukcja produktu i jej całkowite przyleganie do głowy zapewnia także mniejszy opór powietrza, dzięki czemu kask jest cichszy, redukuje hałas, zapewnia lepszą izolację przed zimnem i lepszy ruch głowy. Poza tym zmniejszenie wpływu powietrza od spodu gwarantuje stabilność kasku przy dużych prędkościach. Kask pokryty jest przeciwmgielną powłoką, która poprawia widoczność w trudniejszych warunkach.

Kask Vozz nie przypomina klasycznych kasków motocyklowych, ale jego nietypowy design sprawia, że znacznie lepiej chroniona jest część szczękowa twarzy, która jest osłonięta zawiniętym rantem kasku. Mniejszy otwór na głowę zapewnia też dokładniejsze przyleganie, ponieważ wszystkie krawędzie zaokrąglono do wewnątrz. Dlatego produkt cechuje się też lepszą aerodynamiką.

Każdy z kasków Vozz jest produkowany zgodnie ze ścisłymi wytycznymi. Aby zapewnić najlepszą jakość, producent nawiązał współpracę z International Composite Helmet. Dlatego zanim pojawią się w sprzedaży, kaski Vozz muszą przejść szczegółowe testy bezpieczeństwa, które są gwarancją najlepszej jakości.

Dostępny w Polsce kask Vozz RS 1.0 kosztuje 2999 złotych brutto. Oferowane kolory to czarny mat, czarny połysk, biały, czerwony, zielony oraz srebrny. Kask produkowany jest w trzech rozmiarach skorupy i trzech wewnętrznych wypełnieniach.

Kaski Vozz Helmets będzie można obejrzeć już 2 i 3 marca podczas największych targów w branży motocyklowej Warsaw Motocycyle Show w Ptak Warsaw Expo.

Rozmiarówka w cm:

  • XS 53-54

  • S 55-56

  • M 57-58

  • L 58-59

  • XL 60-61

  • XXL 62-63

Translate »