Najlepsze momenty Thule Polish Freeskiing Open 2015 driven by MINI

Energetyzujące, filmowe podsumowanie 12. edycji najbardziej widowiskowych zawodów narciarskich w Polsce – Thule Polish Freeskiing Open 2015 driven by MINI.

Zapierające dech w piersiach ewolucje na wielkiej skoczni, niesamowite ujęcia, piękna pogoda i masa pozytywnych emocji – tak w skrócie można opisać 2 – minutową relację, dostępną poniżej:

Highlights – Thule Polish Freeskiing Open 2015 driven by MINI from Snow PR on Vimeo.

Przez dwa słoneczne dni narciarze i turyści odwiedzający Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska mogli podziwiać w akcji zawodników i zawodniczki z Polski, Czech, Słowacji, Szwecji, Norwegii, Ukrainy, Holandii, Łotwy i Szwajcarii, rywalizujących w zawodach Thule Polish Freeskiing Open 2015 driven by MINI.

Największe emocje wzbudziła bez wątpienia niezwykle widowiskowa konkurencja Rexona Big Air. Zwyciężył Erik Lundmark ze Szwecji, drugie miejsce zajął jego rodak Pontus Nordstrom, a trzeci był Szczepan Karpiel–Bułecka. Zakopiańczyk odzyskał tym samym tytuł Mistrza Polski we Freeskiingu PZN.
W sobotę rozegrany został także finał konkurencji Rails. Długi i rozbudowany railpark pozwalał zawodnikom na sporą kreatywność. Sędziowie doceniali też pewność i płynność przejazdów. Tutaj najlepszy okazał się Pontus Nordstrom ze Szwecji, drugi był Alex Nurohr ze Szwajcarii, a trzeci Erik Lundmark. Wśród kobiet ponownie na najwyższym miejscu podium stanęła Stromkova.

10877 (2)

Wyróżnieni zostali też najlepsi juniorzy – skaczący ładnie i stylowo Voita Bresky z Czech i latający na wielkiej skoczni Wiktor Loevall z Norwegii. Dodatkowe nagrody powędrowały również do Szczepana Karpiela–Bułecki, Janka Krzysztofa i ponownie Erika Lundmarka, którzy postarali się o widowisko dla publiczności w czasie piątkowej MINI Night Session. Na najwyższym miejscu na podium stanął także Alex Neurohr ze Szwajcarii, który był w czasie wieczornej sesji najlepszy na railach.
W sumie pomiędzy zawodników podzielone zostały nagrody o wartości 15 000 euro (w tym 5000 euro w gotówce) ufundowane przez sponsorów i partnerów imprezy: Thule, MINI, Rexona, The North Face, Armada, GoPro, Red Bull Mobile Collect, Kotelnica Białczańska, Terma Białka i Hotel Bania.

Źródło: Informacja prasowa