„Najszybsze klapki świata” już w Polsce!

„Najszybsze klapki świata” już w Polsce!

Wraz ze startem bieżącego sezonu Hoka One One – znana z innowacyjnego obuwia dla biegaczy – wprowadziła do swojej kolekcji  …klapki. Konkretniej mówiąc, chodzi o model Ora Recovery Slide, polecany miłośnikom biegania jako źródło komfortu dla stóp po długim i wyczerpującym biegu. Sprawdzą się one również jako alternatywa dla tradycyjnych klapek czy nawet japonek i sandałów, gdy potrzebujemy sprawnie przemieścić się w terenie, a nie chcemy zakładać na stopę cięższego, zakrywającego ją obuwia. Na czym polega ich fenomen…?

Podeszwa Ora Recovery Slide do złudzenia przypomina tę z flagowych modeli obuwia Hoka One One, takich jak Clifton 4, Speedgoat 2 czy Challenger ATR 4. Konstrukcja klapek zapewnia stopom unikalny efekt podparcia, co możliwe jest dzięki zastosowaniu niewielkiej różnicy (drop 6 mm) w tzw. kołysce, pomiędzy piętą a palcami. Podczas chodu stopa jest gładko przetaczana, dzięki czemu wydaje nam się, iż klapki same nas niosą. Gruba warstwa pianki EVA zapewnia nie tylko wysoki poziom amortyzacji, ale wręcz sprawia wrażenie przemieszczania się na poduszkach. Gruby pasek w górnej części świetnie stabilizuje stopę, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania.

Warto podkreślić niezwykle uniwersalny charakter modelu Ora Recovery Slide Zda on egzamin nie tylko po zawodach biegowych, ale i po innych aktywnościach, gdy stopa domaga się komfortu i odpoczynku. Dwuwarstwowa, niezabudowana konstrukcja klapek ułatwia świetne oddychanie i nie powoduje zapocenia stopy. Z racji tego, iż zastosowane materiały są wodoodporne z powodzeniem można zabrać je w miejsce, gdzie obcujemy z wodą. Basen z prysznicem, nadmorska, piaszczysta plaża, trawiasty brzeg jeziora – wszędzie tam Ora Recovery Slide jest optymalnym wyborem. Ponadto, świetnie się w nich skacze, chodzi po nierównym, umiarkowanie wymagającym terenie, a nawet …biega. Określenie „najszybsze klapki świata” nie jest na wyrost i wydaje się, że kwestią czasu jest, gdy ktoś zorganizuje w nich zawody biegowe!

Klapki Ora Recovery Slide dostępne są zarówno w wydaniu męskim, jak i damskim; w ramach europejskiej kolekcji obejmują łącznie trzy wersje kolorystyczne. Polsce na chwile obecną są dostępne w sieci Sklep Biegacza – konkretnie w sklepach stacjonarnych w Warszawa Powiśle oraz w Gdańsku – oraz w sklepie Dot Sport w Krakowie. Wydaje się, że jedynie kwestią czasu jest, gdy pojawią się w kolejnych lokalizacjach.

Translate »