Najszybszy maratończyk świata ambasadorem marki COROS

Najszybszy maratończyk świata ambasadorem marki COROS

COROS – najdynamiczniej w skali globu rozwijający się producent w sektorze zegarków multisportowych – ogłosił, iż nowym ambasadorem marki został Eliud Kipchoge. Aktualny mistrz olimpijski i rekordzista świata w maratonie, multimedalista na wielu prestiżowych imprezach biegowych, uznawany za jednego z najwybitniejszych biegaczy długodystansowych w historii. Kenijczyk jest jedynym człowiekiem na świecie, który zszedł w czasie maratonu poniżej bariery dwóch godzin, osiągając fenomenalny czas 1:59:40. W czasie treningów będzie on korzystał z dwóch najnowszych zegarków w ofercie producenta, tj. Pace 2 – jako główny model – oraz Apex Pro. Pierwszy z nich uznawany jest za najlżejszy aktualnie multisportowy zegarek GPS na świecie, co było jednym z głównych czynników jego wyboru wyboru przez Kipchoge.

Eliud Kipchoge to postać doskonale znana pasjonatom biegów długodystansowych, lekkoatletyki czy igrzysk olimpijskich. Uchodzi za najlepszego – czynnego sportowo – maratończyka na świecie. Jego motto brzmi „no human is limited”, co doskonale obrazuje długa lista jego osiągnieć. Na jej czele należy umieścić:

  • Aktualny rekordzista świata w maratonie (42,195 km) z czasem 2:01:39 h (Maraton Berliński, 2018 r.).
  • Jedyny w historii biegacz, który w czasie biegu na dystansie maratonu osiągnął czas poniżej 2 h: 1:59:40 h (INEOS 1:59 Challenge, Wiedeń, 2019 r.), co uchodzi za nieoficjalny (ze względu na tor zamknięty dla innych biegaczy) rekord świata.
  • 3-krotny medalista igrzysk olimpijskich: złoty medal w maratonie (Rio de Janeiro, 2016), srebrny (Pekin, 2008) i brązowy (Ateny, 2004) medal w biegu na 5 000 m.
  • 2-krotny medalista Mistrzostw Świata w biegu na 5 000 m (złoto – Paryż, 2003 oraz srebro – Oska, 2007).
  • 9-krotny zwycięzca maratonu w ramach Abbott World Marathon Majors oraz 4-krotny zwycięzca całej serii, obejmującej sześć największych i najbardziej znanych maratonów na świecie (Tokio, Boston, Londyn, Berlin, Chicago, Nowy Jork).

 

Nawiązanie współpracy z Eliudem Kipchoge jest potwierdzeniem ambicji oraz ścieżki rozwoju, jaką obrali zarządzający marką COROS. Wprowadzanie do sprzedaży nowych modeli zegarków (Apex Pro), udoskonalenie dotychczasowych modeli (Pace 2), innowacyjne w skali globu rozwiązanie technologiczne (Pace 2 najlżejszym multisportowym zegarkiem świata), dystrybucja na rynkach zbytu (w tym Polska od 2019) czy właśnie współpraca z najwybitniejszymi specjalistami w maratonach (Eliudem Kipchoge) i biegach ultra (Marcin Świerc) stanowią tego flagowe dowody. Mimo iż marka COROS pojawiła się na rynku zaledwie cztery lata temu, dziś uchodzi za najdynamiczniej rozwijany i zarazem najszybciej rosnąco sprzedażowy brand w sektorze zegarków multisportowych typu GPS.

Warto zaznaczyć, iż razem z Kipchoge do grona użytkowników COROS dołączają jego koledzy z elitarnej drużyny NN Running Team. Obejmuje ona czołowych w skali globu biegaczy halowych oraz asfaltowych, zarazem kolegów Kipchoge z kadry Kenii w biegach lekkoatletycznych. Zarządzający COROS-em liczą na owocną współpracę i wzajemne, długofalowe korzyści. Z jednej strony chcą bazować na wiedzy, doświadczeniu i umiejętnościom kenijskich biegaczy – celem dalszego rozwoju wprowadzanych oraz znacząco udoskonalanych – jak Pace 2 – zegarków. Z drugiej strony oferują im narzędzie, które, dzięki swoim technicznym parametrom oraz licznym funkcjom pomiarowo – analitycznym, ma za zadanie wspomóc ich w osiąganiu życiowych rezultatów i przełamywaniu kolejnych barier.

Jak sam podkreśla w wywiadach, Kipchoge docenił Pace’a 2 i Apex Pro m.in. za żywotność baterii, lekkość, funkcję trybu nocnego czy świetną współpracę z czujnikiem biegowym POD, dostarczającym istotnych danych związanych z parametrem biegu. O Pace 2 powiedział:

-„I cannot train without a watch. I am a marathoner, you know when I am going for long runs, you wear the lightest thing to make you comfortable.COROS actually makes the lightest watch ever, which is good for me. It’s like I am running without any watch on my hand”.

Aktualnie, wykorzystując przymusową pauzę w startach spowodowaną Covidem, Kipchoge trenuje indywidualnie przygotowując się do kolejnych, wymagających startów. Jego głównym celem na przyszły rok jest obrona tytułu mistrza olimpijskiego w maratonie podczas zaplanowanych na lipiec i sierpień 2021 r. letnich igrzysk w Tokio. Czy mu się to uda oraz czy po raz kolejny dokona niemożliwego, bijąc kolejne rekordy? Wydaje się, że tylko epidemia Covid-19 może go przed tym powstrzymać. Niewątpliwie jednak COROS – z modelem Pace 2 na czele – będzie dla niego wsparciem, który pobudzi go do pokonywania własnych, wciąż nieosiągalnych dla innych barier.

O producencie

Mówisz „COROS”, myślisz – najwyższa jakość zegarków multisportowych. Vertix, Apex Pro, Pace 2 i Apex w wersjach 46 mm oraz 42 mm to innowacyjne, kompatybilne z dedykowaną aplikacją modele, których celem jest wsparcie użytkownika w czasie intensywnych aktywności sportowych oraz przełamywanie jego barier i ograniczeń. Dedykowane są one m.in. dla biegaczy długodystansowych, triathlonistów oraz pasjonatów dyscyplin górskich. Bazując na precyzyjnych danych pomiarowych, dostarczają im raportów, jednocześnie maksymalizując bezpieczeństwo w czasie zawodów, treningów oraz innych form intensywnego wysiłku fizycznego. Do ich zadań należy m.in. monitoring tętna, poziomu tlenu we krwi, szybkości, wydolności, ocena możliwości organizmu w celu zwiększania bądź zredukowania wysiłku, dostarczenie dokładnych danych do optymalizacji parametrów oraz kompleksowa, graficzna analiza treningu. Zegarki spod szyldu COROS pełnią ponadto funkcję zaawansowanego GPS-a, termometru czy barometru. Wszystko to „opakowane” jest w postaci lekkiego, wytrzymałego i wodoszczelnego zegarka, który wyróżnia się nie tylko pod kątem praktycznym, ale i w aspekcie wizualnym. Na rynku zegarków multisportowych COROS dostępny jest od 2016 roku, a jego centrala mieści się w kalifornijskim Tustin. Od jesieni 2019, za pośrednictwem firmy RAVEN, dostępny jest on również w Polsce oraz w kilkunastu krajach Europy wschodniej oraz południowo – wschodniej.

Więcej informacji na https://coros.com.

#ExplorePerfection; #CorosWatch#; CorosVertix; #CorosApexPro; #CorosApex; #CorosPace2

Translate »