Nie daj się deszczowej pogodzie!

Nie daj się deszczowej pogodzie!

Kilka dowodów na to, że najlepsze właściwości ochronne mogą iść w parze ze stylowym i modnym designem odzieży i obuwia.

Ovik_Eco_Shell
Kurtka przeciwdeszczowa – pierwsze skojarzenia? Sportowy styl, „sztywny” materiał, niekoniecznie pasuje do tego, co na co dzień noszę w pracy. Zgadza się? Nie w przypadku szwedzkiej marki Fjällräven, której produkty są doskonałym przykładem tego, że funkcjonalna odzież o doskonałych właściwościach może wyglądać naprawdę dobrze.

Ovik_Eco_Shell_Jacket

Ovik_EcoShell_parka_W
Övik Eco-Shell Jacket ma klasyczny design czerpiący z długiej historii tej skandynawskiej marki, ale wykorzystuje nowoczesny materiał Eco-Shell Stretch, który zapewnia pełną swobodę ruchów i ochronę przed deszczem. Doskonałe właściwości osiągnięto dzięki zastosowaniu rozciągliwych włókien i specjalnej wodoodpornej membrany. Co ważne chroniąca przed wilgocią warstwa nie zawiera fluorowęglowodorów, które mają szkodliwy wpływ na zdrowie i środowisko. Sięgający bioder krój, duża liczba kieszeni i skórzane detale nie tylko świetnie wyglądają, ale i powodują, że kurtka sprawdzi się równie dobrze w drodze do pracy, co w czasie weekendowych spacerów po lesie.

Hanwag_Sirkka_Mid_GTX

Hanwag_Patoja_Mid_GTX
Podobnym przykładem połączenia dopracowanej formy z ochroną przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi są buty Patoja GTX i damskie Sirkka Lady GTX niemieckiej marki Hanwag. Te pierwsze wykonane zostały z wysokiej jakości nabuku, w drugich wykorzystano zawoskowany zamsz Perwanger i tkaninę G-1000 Heavy Duty. Zastosowana w obydwu modelach membrana GORE-TEX zapobiega dostawaniu się wody do wnętrza butów, przepuszczając jednocześnie parę wodną wydzielaną przez nasz organizm w czasie ruchu.

Ovik_Eco_Shell_Parka_W
Z produktami Fjällräven i Hawag jesienna aura nie stanowi żadnego problemu. Zarówno w mieście, jak i na leśnym szlaku.

Translate »