Nie pozwól, by zatrzymała Cię zima

Nie pozwól, by zatrzymała Cię zima

Zimą w górach warunki pogodowe bywają wyjątkowo trudne. Szlaki, nawet w najniższych partiach, mogą być niebezpieczne. Dobra kondycja oraz odpowiedni ubiór są podstawą odpowiedzialnego trekkingu. Zadbajmy o bezpieczeństwo oraz komfort i ruszajmy na szlaki. Zimą nie przestawajmy odkrywać!

kebfam_J7A0611

Ekologiczna tkanina dla wymagających

Fjällräven Eco-Shell to wodoodporna i oddychająca tkanina typu hardshell, przy impregnacji której nie zastosowano szkodliwych związków fluorokarbonu. Trójwarstwowy materiał wykonany został z odzyskiwanego w procesie recyklingu poliestru. Wodoodporna membrana umieszczona pomiędzy warstwą zewnętrzną i wewnętrzną zatrzymuje wodę z zewnątrz, jednocześnie odprowadzając wilgoć wytwarzaną przez ciało do górnej warstwy materiału, gdzie wysycha.

F82501-633_0

Kurtka na mroźne przygody

Fjällräven Keb Eco-Shell Parka zapewnia najwyższą funkcjonalność, minimalizując negatywny wpływ odzieży na środowisko naturalne. Tkanina Eco-Shell – z której została wykonana – jest wyjątkowo wytrzymała, a jednocześnie w naturalny sposób dostosowuje się do ruchów ciała podczas aktywności. Keb Eco-Shell Parka zaprojektowana została z myślą o trekkingu i wyprawach skiturowych. Przedłużony fason chroni przed zimnem, a przestronny krój gwarantuje wystarczającą ilość miejsca na warstwy izolacyjne, które można założyć pod spód. Lekka podszewka na wysokości korpusu zapewnia ocieplenie, a kaptur z odpinanym futerkiem syntetycznym chroni przed mroźnym wiatrem, który w zimowych warunkach wieje z każdej strony. Kurtka posiada wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie niezbędnych podczas wyprawy akcesoriów. Kieszenie mają dodatkowe otwory po bokach, dzięki którym łatwo ogrzać zmarznięte dłonie. Przedni zamek zabezpieczony został osłoną zamykaną u góry i u dołu zatrzaskami, dzięki czemu zimne powietrze nie przedostaje do środka.

Keb_Eco-Shell_Bib-Trousers-633

Spodnie na śnieżne wyprawy

Wiatro- i wodoodporne Fjällräven Keb Eco-Shell Bib Trousers z szelkami zostały zaprojektowane z myślą o wymagających podróżnikach, którzy nie uznają kompromisów. Doskonale sprawdzą się w długie zimowe dni w górach podczas trekkingu i wypraw skiturowych, jak również wspinaczki lodowej. Minimalistyczny krój pozwala na szybkie poruszanie się, zapewniając jednocześnie doskonałą ochronę w mroźnych warunkach. Fason spodni jest wystarczająco przestronny, aby można było założyć pod spód warstwę izolacyjną, a wysoki stan zapewnia dodatkowe ocieplenie i zapobiega przedostawaniu się śniegu do środka. Długie, wodoszczelne, dwukierunkowe zamki błyskawiczne po bokach pozwalają uwolnić zbędne ciepło, a także ułatwiają zakładanie i zdejmowanie bez konieczności sciągania butów lub nart. Przestronne kieszenie pomieszczą wszystkie niezbędne akcesoria, mapę lub kolejną parę rękawiczek. Kieszeń wewnętrzna została zaprojektowana z myślą o przechowywania akcesoriów z baterią, aby lepiej i dłużej działały w mroźnych warunkach. Wzmocnienia z tkaniny Cordura na kolanach i po wewnętrznej stronie nogawek chronią przed obtarciami o skały, raki i inne ostre krawędzie. Kolana w modelu Keb Eco-Shell Bib Trousers zostały również wyprofilowane i opatrzone otworami na dodatkowe wkładki. Przy mankietach znajdują się guziki i ukryte troczki, umożliwiające regulację szerokości, jak również zabezpieczające przed śniegiem i haczykami na buty, przytrzymującymi spodnie na miejscu podczas poruszania się w głębokim puchu.

Gotowi na nowe zimowe wyzwania?

Translate »