Nieograniczona wola: Kyle Maynard

Nieograniczona wola: Kyle Maynard

Unlimited Will to ostatni klip wyprodukowany w ramach Nike Unlimited Campaign. Wcześniej mogliśmy zobaczyć: Unlimited You zachęcający do podejmowania sportowych wyzwań, Unlimited Courage z udziałem pierwszego transseksualnego zawodnika Chrisa Mosiera,
Unlimited Together z wyjątkową muzyką Chance the Rapper czy Unlimited Youth opowiadający historię „Żelaznej Zakonnicy” Madonny Buder. Na kampanię składa się seria spotów zarówno o amatorach, jak i światowej sławy mistrzach, którzy regularnie mierzą się z granicami swoich możliwości. Są gotowi, aby jeszcze tego lata zaprezentować swój nieograniczony potencjał.

Unlimited Will to historia niezwykłego sportowca, Kyle’a Maynarda oraz jego determinacji, aby przezwyciężyć wszelkie przeciwności, które los postawił na jego drodze.

02. Kyle_Maynard

Takim decydującym momentem, który odmienił moje życie była pierwsza szarża podczas meczu futbolu amerykańskiego. Po prostu założyłem kask i z całych sił zaatakowałem przeciwnika na wysokości goleni – wspomina Kyle.

30-letni Maynard nazywa siebie wspinaczem, autorem, sportowcem oraz spikerem motywacyjnym, „którego życiowa filozofia opiera się na specjalizacji w braku specjalizacji”. To również pierwszy niepełnosprawny sportowiec, pozbawiony wszystkich czterech kończyn, który wspiął się na Kilimandżaro bez użycia protez.

Kyle urodził się w Waszyngtonie, z jedną z rzadkich chorób, całkowitym brakiem kończyn. Tą znaczącą futbolową szarżę, o której wspomina, odbył w gimnazjum, natomiast w szkole średniej zajął się zapasami. – W ciągu półtora roku przegrałem 35 razy z rzędu – opowiada. – Ciągle mi się nie udawało, aż w końcu zrozumiałem, co powinienem robić. Jeszcze zanim zostałem maturzystą, wszyscy mówili, że to niesprawiedliwe, że mam nienaturalną przewagę nad innymi.

Czasami, kiedy patrzymy na sportowca, który osiągnął coś znaczącego w nieszablonowy sposób – robiąc coś unikalnego, widzimy wyłącznie jego sukcesy – kontynuuje. – Nigdy nie dostrzegamy niezliczonych porażek czy godzin prób, którymi okupione jest zwycięstwo. To właśnie niepowodzenia sprawiają, że tak mocno pragniemy sukcesu – wiemy, co musimy zmienić i do czego dążymy.

03. Kyle_Maynard

Kyle kieruje się zasadami Próbuj, aż ci się uda oraz Żadnych wymówek. To dzięki nim stał się międzynarodowej klasy zawodnikiem ju-jitsu oraz rekordzistą w podnoszeniu ciężarów. Jest także alpinistą, który nie tylko stawił czoła fizycznemu wyzwaniu, jakim jest wejście na najwyższy szczyt Afryki, ale również samodzielnie opracował sprzęt, przy pomocy którego zdobył Kilimandżaro. Maynard, chociaż obecnie korzysta ze specjalnie zaprojektowanego i skonstruowanego na zamówienie systemu wspinaczkowego, początkowo po prostu obwiązywał końcówki swoich kończyn ręcznikami.

Jeśli robisz coś po raz pierwszy, to nikt nie wskaże Ci drogi. Trzeba wszystko przetestować na własnej skórze – wyjaśnia. – Musisz się nauczyć, jak używać rozumu i znaleźć odpowiedzi na kluczowe pytania: co robić, aby się nie poddać, gdy przytrafi mi się coś złego? Jak poradzić sobie z porażkami i podejmować kolejne, jeszcze większe wyzwania? Jak mam się odnaleźć w danej sytuacji? To, czego nauczysz się dzięki uprawianiu sportu, będzie miało przełożenie także na pozostałe dziedziny Twojego życia. Pozytywnie wpłynie również na relacje z ludźmi i pomoże w realizacji  Twoich marzeń.

Nike prezentuje sylwetki wybranych pierwszoligowych sportowców, których występy możemy oglądać podczas tegorocznych letnich zmagań. Niektóre historie poznaliśmy już dzięki filmom z serii Nike Unlimited. Dodatkowo, odkrywając swoje najnowsze technologie, marka wyjaśnia, co kryje się za największymi zwycięstwami. Aby je poznać, zajrzyj tutaj.

Translate »