Odetchnij od smogu!  Dlaczego warto korzystać z masek antysmogowych? Ambasador marki Respro, Mateusz Jasiński zaprasza do 4Faces

Odetchnij od smogu! Dlaczego warto korzystać z masek antysmogowych? Ambasador marki Respro, Mateusz Jasiński zaprasza do 4Faces

Wiele osób regularnie uprawia sport na świeżym powietrzu. Późną jesienią lub zimą aktywność na zewnątrz przychodzi z coraz większym trudem. Dużo poważniejszym wyzwaniem, bo dotyczącym zdrowia, jest jednak jakość powietrza. Smog, zwłaszcza w większych miastach, dotyczy każdego – zarówno ludzi uprawiających bieganie, jak i tych, którzy przemieszczają się do pracy, szkoły lub na zakupy. Bieganie zimą w masce to nie moda, ale przede wszystkim konieczność. Jak odpowiednio chronić się przed mrozem i smogiem? Ambasador marki Respro, Mateusz Jasiński będzie gościem specjalnym szkolenia, które odbędzie się w sobotę, 13 grudnia o godz. 11:00 w salonie 4Faces na terenie Galerii Północnej w Warszawie.

 

Świadomość na temat jakości powietrza w Polsce jest coraz większa, ale statystyki nie pozostawiają złudzeń. Według raportu WHO, przedstawiającego 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej, aż 33 znajduje się w naszym kraju. Negatywny wpływ na zdrowie mają przede wszystkim gazy, pył zawieszony PM10 oraz PM2.5 zawierający m.in. niebezpieczne związki siarki i azotu, metale ciężkie oraz amoniak, a także substancje chemiczne znajdujące się w powietrzu, które dostają się do płuc wraz z każdym oddechem. Kontakt ze szkodliwymi czynnikami przekłada się na wszelkiego rodzaju alergie, niewydolności oddechowe oraz nowotwory.

Słaba jakość powietrza nie musi jednak wcale wykluczać podejmowania aktywności fizycznej na zewnątrz. Należy mieć na uwadze, że podczas odpoczynku wdychamy od 400 do 500 ml powietrza, a w trakcie intensywnego biegania lub jazdy na rowerze ta ilość dochodzi nawet do 1,5 litra przy każdym wdechu.

Jeśli chcemy czerpać radość z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, warto zaopatrzyć się w maskę antysmogową. Wysokiej jakości maska powinna zawierać filtr, który chroni przed szkodliwymi zanieczyszczeniami, ale jednocześnie umożliwia swobodne oddychanie oraz dostosowywać się do twarzy w taki sposób, aby gwarantować wygodę oraz komfort podczas wysiłku. W naszej ofercie znajdują się również maski wydolnościowe. Wymuszają one prawidłowy oddech, a także mocniejszą pracę mięśni odpowiedzialnych za branie oddechu. Efektem jest lepsza wytrzymałość, szybkość oraz siła. Na szkolenie z udziałem Mateusza Jasińskiego w strefie Body Center salonu 4Faces zapraszamy wszystkich pasjonatów, którzy szukają merytorycznej wiedzy i chcą uprawiać sport mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych panujących za oknem – powiedziała Paulina Paszczyk, dyrektor marki 4Faces.

Modele są wyposażone w szereg funkcjonalności, które mają ułatwić uprawianie sportu niezależnie od jakości powietrza. Wystarczy wspomnieć, że posiadają szczególną właściwość ogrzewania twarzy przy niskich temperaturach oraz zawierają wysokosprawny filtr Hepa-Type, będący w stanie zatrzymać większość zanieczyszczeń chemicznych o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra. Ochrona przed szkodliwymi substancjami to jedno, ale dla pasjonatów sportu równie ważna jest odpowiednia wentylacja, która ułatwia oddychanie przez maskę. Dzięki specjalnym zaworom i zaawansowanej technologii, opór wydychanego powietrza jest na minimalnym poziomie, dodatkowo zwiększa jego przepływ, a także nie powoduje powstania pary wodnej na goglach lub okularach.

Liczba miejsc na szkolenie „W jaki sposób chronić się przed zimą i smogiem?” jest ograniczona. Zapisy można kierować na adres warszawa@4faces.com.pl

Więcej informacji znajduje się pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1703838389676551/?active_tab=about

Translate »