Optimus prezentuje innowacyjny, podwójny palnik dla miłośników outdooru. Gemini z prestiżową nagrodą ISPO Award 2021
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Optimus prezentuje innowacyjny, podwójny palnik dla miłośników outdooru. Gemini z prestiżową nagrodą ISPO Award 2021

Szwedzki producent – jeden z globalnych liderów w sektorze kuchenek i palników outdorowych – nie przestaje zaskakiwać w kwestii innowacyjności. W czasie tegorocznych targów ISPO – uchodzących za największą i najważniejszą imprezę branży outdoorowej – został on nagrodzony wyróżnieniem ISPO Award 2021 w kategorii Outdoor Trekking & Camping Equipment.

ISPO Academy – impreza wyznaczająca trendy działania w branży outdoor

Monachijska impreza to największy i najważniejszy w skali globu event dla branży outdoorowo – sportowej. Jej prestiż najlepiej podkreślają liczby: jeszcze w 2020, na chwilę przed wybuchem pandemii w Europie, miała miejsce jej jubileuszowa, 50. edycja. Zasięg targów objął 18 hal wystawienniczych podzielonych na 8 segmentów (w tym Outdoor), zlokalizowanych na łącznej powierzchni 200 tysięcy m². Zgromadziło się na nich 2 850 wystawców, których stoiska odwiedziło około 80 tysięcy osób z niemal 120 krajów.

Monachijskie ISPO to jednak targi efektywnie prezentujące się nie tylko od strony statystycznej, ale również tej znacznie ważniejszej – praktycznej. ISPO to impreza, która wytycza globalne trendy oraz kierunki działania branży sportowo – outdoorowej. Stanowi świetna okazja do zapoznania się z aktualną i przyszłą ofertą najlepszych producentów. To również okazja do podpatrzenia przyszłych trendów, kierunków rozwoju, wymiany wzajemnych doświadczeń czy nawiązania cennych kontaktów biznesowych. Dzięki licznym spotkaniom, prelekcjom i warsztatom to również okazja do zdobycia cennej wiedzy i praktycznych umiejętności – zwłaszcza dla odwiedzających, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z outdoorem lub pragną wyspecjalizować się w danej dziedzinie.

Kilka słów nt. tegorocznej edycji

Z oczywistych względów tegoroczne ISPO odbyło się w formule online, a jego hasłem przewodnim było motto „Sport is stronger”. W ciągu pierwszych pięciu dni lutego – na które zaplanowano targi – platforma online ISPO zanotowała odwiedziny ponad 31 tysięcy osób z łącznie 110 krajów. Swoje produkty zaprezentowało łącznie ponad 540 wystawców. Każdy z pięciu dni imprezy miał swój motyw przewodni; w ich ramach odbyło się łącznie ponad 150 prezentacji, paneli dyskusyjnych i warsztatów.

ISPO Award

Pomimo zdalnej formuły, na targach nie mogło zabraknąć flagowego elementu, jakim jest przyznawanie nagród ISPO Award. Podobnie jak w poprzednich latach, również i w tym roku specjalne, 27-osobowe jury złożone z branżowych ekspertów z 10 krajów wyłoniło najlepsze produkty marek, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie. Oceniane były one w czterech głównych kategoriach: Outdoor, Snowsports, Running & Fitness oraz Urban Life. Kryteria oceny produktów obejmowały aspekty takie jak: innowacyjność, przeznaczenie i grupę docelową, dobór materiałów, koszty i skład materiałowy, projekt i wygląd, stosunek ceny do jakości, a także wagę i wielkość opakowania. Łącznie wyróżnionych zostało 76 spośród 250 zgłoszonych produktów.

Optimus Gemini – podwójny palnik z nagrodą ISPO Award 2021

Jednym z nagrodzonych produktów okazał się model Gemini – innowacyjny, podwójny palnik szwedzkiej marki Optimus – jednego z globalnych liderów w segmencie palników i kuchenek outdoorowych. Otrzymał on nagrodę ISPO Award 2021 w kategorii Outdoor Trekking & Camping Equipment. To pierwszy tak wydajny, lekki i wyjątkowo poręczny, podwójny palnik, który lada moment pojawi się na rynku. Przełomowa, opatentowana konstrukcja zawiera w sobie dwa palniki, a mimo to zmieści się w niemal każdym turystycznym plecaku. Podniesione krawędzie optymalizują zużycie paliwa i chronią płomienie przed wiatrem, umożliwiając gotowanie również w wietrznych warunkach. Zintegrowany zawór regulacji ciśnienia stabilizuje płomienie podczas gotowania i sprawia, że można je płynnie regulować, co umożliwia niezależne gotowanie dwóch potraw w tym samym czasie. Rozkładane z obu stron nóżki zapewniają optymalną stabilność – nawet przy użyciu dużych garnków. Mimo kompaktowej konstrukcji i niskiej wagi, Gemini wyróżnia się wysoką trwałością i mechaniczną wytrzymałością.

Specyfikacja techniczna:

  • wymiary (długość / szerokość / wysokość): 30,5 x 10,5 x 7 cm
  • waga: 790 g
  • rodzaj paliwa: kartusze gazowe (propan / isobutan / butan)
  • czas działania: do 165 minut (włączony jeden palnik / maksymalny płomień / kartusz 450 g)
  • moc: 3400 wat (każdy palnik)
  • średni czas gotowania 1 l wody: 4 min

Doceniony nie tylko na ISPO

Kilka dni przed monachijskim ISPO, Optimus Gemini został doceniony przez organizatorów wirtualnej imprezy Outdoor Retailer Winter Online. Została ona zorganizowana w miejsce stacjonarnych targów Outdoor Retailer, uchodzących za największe branżowe targi w Ameryce Północnej. W bieżącej edycji ocenianych było 189 produktów, które 19-osobowe jury oceniało w aspektach takich jak wzornictwo, funkcjonalność, innowacyjność oraz proekologiczna produkcja. Finalnie, Gemini otrzymał prestiżową nagrodę Outdoor Retailer Innovation Award, co tylko potwierdza słuszność wyróżnienia otrzymanego kilka dni później na ISPO.

Kiedy w sprzedaży?

Produkt pojawi się w sprzedaży w drugim kwartale roku, najprawdopodobniej już w kwietniu. Będzie go można nabyć w czołowych sklepach outdoorowych, m.in. w Tuttu oraz Sporti.pl. Jego sugerowana cena detaliczna wyniesie 740 PLN.

Translate »