Pau Capell z teamu The North f Face w inspirującym solowym biegu wokół Mont Blanc

Pau Capell z teamu The North f Face w inspirującym solowym biegu wokół Mont Blanc

Pau Capell z teamu The North Face pokonał legendarną trasę Tour du Mont-Blanc (TMB) w czasie 21:17:18.

171- kilometrowa pętla wokół najwyższego szczytu Europy o sumie przewyższeń na podbiegach wynoszącej 10 000 metrów od lat jest jednym z najważniejszych wyzwań w świecie biegów górskich. Decyzja o pokonaniu jej w pojedynkę, przy asyście jedynie małego zespołu wsparcia, podjęta została ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo innych. Globalny lockdown, zamknięcie ośrodków treningowych i ograniczenia podróży sprawiły, że przygotowania stanowiły duże wyzwanie. Jednak konieczność przezwyciężenia tych przeciwności i szansa na zainspirowanie innych w trudnych czasach sprawiły, że już samo podjęcie próby stało się dla Pau tak samo ważne, jak ustanowienie nowego rekordu trasy.

W czasie biegu Capell korzystał z butów The North Face Flight VECTIV™. Wykorzystano w nich nowe, opatentowane rozwiązania, które wspomagają odbicie i szybszy ruch do przodu. Opracowane i przetestowane przez zawodników, stworzone zostały by sprostać ich wymaganiom. Do sprzedaży trafią w styczniu 2021 roku.

„Możliwość przebiegnięcia tej trasy w tym roku, było z pewnością jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu. To jest trudny okres dla nas wszystkich, ale wyrazy wsparcia, które docierają ze wszystkich stron, są naprawdę niesamowite. Teraz poświęcę trochę czasu na odpoczynek z rodziną, a potem… kto wie?!”

Więcej informacji o biegu Pau wokół Mont Blanc znaleźć można na stronie: https://www.thenorthface.co.uk/breaking-20.html

Translate »