Piekło-niebo. Zrozumieć Koreę

Piekło-niebo. Zrozumieć Koreę

Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się nowa książka Rafała Tomańskiego poświęcona Półwyspowi Koreańskiemu. W Piekło-niebo. Zrozumieć Koreę autor opisuje dwanaście miesięcy z życia mieszkańców obu krajów – ich sukcesy, troski, niepokoje i nadzieje. Niniejsza książka jest zbiorem tekstów powstałych między czerwcem 2015 a czerwcem 2016 roku, zapisem wydarzeń, jakie miały miejsce po obu stronach 38. równoleżnika, wzdłuż którego biegnie granica oddzielająca Koreę Północną od Południowej – dwa sztucznie utworzone kraje, które pomimo wspólnej historii dzieli prawie wszystko.

okladka_korea_tomanski

Tytułowe piekło nie odnosi się tylko do komunistycznego reżimu Kim Dzong Una na Północy, a niebo nie jest jedynie określeniem dynamicznie rozwijającego się Południa. Korea pokazana jest jako całość, w której można zaznać nieba i piekła równocześnie, gdzie rzeczywistość mieści w sobie wiele sprzeczności z naczelnym absurdem tego systemu na czele – pasem ziemi niczyjej przecinającym półwysep wszerz, oficjalnie nazywanym Koreańską Strefą Zdemilitaryzowaną, a faktycznie będącym jednym z najsilniej uzbrojonych terenów świata.

bekore_300x250

Zapraszamy na spotkania z autorem:

27 października – Kraków, Księgarnia Bonobo, Mały Rynek 4, godz. 19:00

28 października – Kraków, Międzynarodowe Targi Książki, stoisko D56, godz. 14:00 – spotkanie i podpisywanie książek na stoisku

9 listopada – Warszawa, Księgarnia Matras, Nowy Świat 41, godz. 18:30

17 listopada – Łódź, Kawiarnia Daleko Blisko, ul. Piotrkowska 138/140, godz. 18:00

Książka ukazała się pod patronatem: miesięcznika Podróże

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/pieklo-niebo-zrozumiec-koree-rafal-tomanski,bekore.htm publikacja dostępna jest również w wersji elektronicznej.

Translate »