Pierwszy etap Pucharu Polski w Dogtrekkingu rozstrzygnięty!

16 kwietnia br. w Lublińcu odbyły się pierwsze w tym roku zawody Pucharu Polski
w Dogtrekkingu. Na wszystkich wielbicieli marszów i biegów z psami czekały trzy malownicze trasy o różnym stopniu trudności – 15 km, 25 km i 45 km. Na starcie pojawiła się rekordowa liczba uczestników – ponad 370 osób! To największe tego typu wydarzenie w Polsce.

Dogtrekking_Lubliniec
W kategorii LONG na 45 km wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Marzka Janerka Moroń
z psem Bryś 4:09:31, drugie miejsce Iwona Ćwik i Majlo 4:25:05, trzecie miejsce Basia Gwara oraz pies Alto 5:56:07. Wśród mężczyzn w kategorii LONG pierwsze miejsce zajął Sebastian Smoleń wraz z psem Kiara 3:54:52, drugie miejsce Tomasz Czosnowski z psem Elmer 3:55:15, a trzecie miejsce Jarosław Stefański z psem Fado 3:55:35.

Dogtrekking_Lubliniec_3
W kategorii MID na 25 km wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Ewa Bobik i pies Roger 3:42:37, drugie miejsce Dorota Sornek i pies Jazzy 3:43:56, trzecie miejsce Michalina Kasprzyk-Kuźniak oraz pies Floki 3:46:31. Wśród mężczyzn w kategorii MID pierwsze miejsce zajął Marcin Kowalczyk wraz z psem Shisha 2:11:22, drugie miejsce Jakub Glajcar z psem Azir 2:11:22 oraz trzecie miejsce Artur Moroń z psami Diuna i Bla bla 2:33:18.

Dogtrekking_Lubliniec_4
W kategorii MINI na 15 km pierwsze miejsce zajął Maciej Wachowski z psem Bolt 1:19:36, drugie miejsce Piotr Mierzejewski oraz pies Shell 1:29:45, trzecie miejsce Magdalena Klonowska oraz Julia Telko Zyta z psem Pestka 1:41:01.
W kategorii rodzinnej pierwsze miejsce zajęli Ewa Tutkaj i Piotr Bronder z psami Iti oraz Luna 2:20:44, drugie miejsce Edyta i Maciej Głowaccy z psem Thiago 2:56:37, trzecie miejsce Agnieszka i Piotr Cholewczuk z psem Hakim 2:58:50.

Dogtrekking_Lubliniec_2
Marka Merrell jest sponsorem Pucharu Polski w Dogtrekkingu już po raz trzeci. Po biegu można było odpocząć w specjalnej pomarańczowej strefie oraz wziąć udział w quizie z nagrodami. Dodatkową atrakcją był konkurs zorganizowany na Instagramie, w którym do wygrania były 3 pary butów marki Merrell.