Pierwszy górski zimowy! Runmageddon w Wierchomli

Pierwszy górski zimowy! Runmageddon w Wierchomli

W marcu przyszłego roku w Wierchomli po raz pierwszy w historii cyklu odbędzie się Zimowy Runmageddon Górski. Runmageddończycy, dzięki współpracy z kompleksem narciarskim Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla, będą mogli spróbować swych sił w kolejnej, trzeciej już górskiej lokalizacji ekstremalnego biegu przeszkodowego, po Myślenicach i Szczyrku.

Runmageddon po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom uczestników, którzy lubią trudne, górskie wyzwania. Po sukcesie słynnych tras w Myślenicach (Góra Chełm) Runmageddon poszerzył dostępną ofertę biegów w Beskidach. Do Myślenic dołączył w ostatnich miesiącach Szczyrk, a od przyszłego roku zawodnicy poznają trasę w Wierchomli. Będzie to pierwszy Runmageddon Górski zorganizowany zimą.

– Drastycznie niskie temperatury, różnica przewyższeń, mordercze przeszkody – z tym będą musieli zmierzyć się uczestnicy Runmageddonu na rozległych terenach kompleksu Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla. Pierwszy Zimowy Runmageddon Górski będzie ogromnym testem sprawności fizycznej oraz charakteru startujących. Runmageddończycy mocno odczują na sobie oddech zimy. Niewątpliwie będzie to kolejne utrudnienie na trasie. Górskie edycje Runmageddonu do tej pory odbywały się w warunkach wiosenno-jesiennych, teraz start zimą będzie nie lada wyzwaniem – mówi Jarosław „Jaro” Bieniecki, prezes Runmageddonu.

W ramach współpracy nad marcowym Runmageddonem kompleks narciarsko-turystyczny Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla przygotował specjalną ofertę dla uczestników i ich rodzin – atrakcyjne pakiety pobytowe w rodzinnym Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort: http://www.wierchomla.com.pl/ceny-i-pakiety/szczegoly-oferty?OfferID=107114. Składają się na nie m.in. energetyczne posiłki i masaż. Dzięki temu będzie się można wzmocnić przed biegiem, jak i odprężyć po nim.  Amatorzy prostoty i bliższego kontaktu z naturą będą mogli przenocować w drewnianych domkach znajdujących się tuż przy stacji po stronie Wierchomli Małej.

– Pierwszy zimowy Runmageddon na naszej stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to wydarzenie niezwykłe. Pierwszy raz w sezonie zimowym będziemy gościć zarówno narciarzy i snowboardzistów, jak i zwolenników biegów ekstremalnych; pierwszy raz w historii Runmageddon odbywa się w górach zimą. Będzie ekstremalnie, będzie zimno i oczywiście pięknie, ponieważ cały kompleks narciarsko-turystyczny Dwie Doliny położony jest w niezwykle malowniczej okolicy – mówi Przemysław Kutnyj, rzecznik prasowy Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla i ***Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort.

Wierchomla Mała, gdzie znajduje się ośrodek, zlokalizowana jest w Popradzkim Parku Krajobrazowym, który zajmuje przeważającą część Beskidu Sądeckiego. Miejscowość stanowi wysokiej klasy połączenie walorów turystycznych, rekreacyjnych, jak i historycznych. Zimą za sprawą stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – niewielka wioska Wierchomla zamienia się w kurort z prawdziwego zdarzenia. To zasługa 2 wyciągów krzesełkowych, 7 orczykowych i 11 km w większości oświetlonych nartostrad o różnym poziomie trudności. To tu znajduje się jedna z najdłuższych tras zjazdowych w Polsce – 3 km ciągłego szusowania! Narciarze biegowi mają zaś do pokonania 4,5-kilometrowy, niezwykle malowniczy szlak. Dla snowboardowych zapaleńców nie lada gratką jest z kolei jeden z najdłuższych (400 m)  w Polsce parków snowboardowych.

Translate »