Plecak Ecoloader od Jack Wolfskin to krok w stronę czystszej planety

Plecak Ecoloader od Jack Wolfskin to krok w stronę czystszej planety

Globalne ocieplenie i masowe zanieczyszczanie środowiska to problemy, wobec których nie możemy pozostać obojętni. Marka Jack Wolfskin doskonale to rozumie, dlatego z roku na rok wprowadza coraz bardziej ekologiczne rozwiązania, ograniczające emisję chemikaliów i ilość produkowanych odpadów.

W tym sezonie, w ofercie marki pod znakiem wilczej łapy, pojawił się na wskroś ekologiczny plecak. Ecoloader, który mogliśmy zobaczyć także na kanałach mediów społecznościowych Ambasadorów Martyny Wojciechowskiej Przemka Kossakowskiego, to pierwszy produkt, którego każdy, najmniejszy nawet element pochodzi w 100% z recyklingu. Każdy materiał, suwaki i nici powstały z surowców wtórnych: http://bit.ly/ecoloader

Do produkcji jednego plecaka wykorzystano 18 butelek PET, a przy produkcji oczyszczono i odprowadzano do naturalnego obiegu 47 litrów wody w jakości wody pitnej. Wykorzystana na pasach i plecach gąbka wykonana została wykonana z niezwykłej, całkowicie odnawialnej biomasy algowej.

Jack Wolfskin – marka odpowiedzialna środowiskowo

Ecoloader to nie wyjątek w ekologicznej ofercie marki. W kolekcji Jack Wolfskin znajdziemy kurtki, softshelle, koszulki czy plecaki wykonane z surowców wtórnych często z wykorzystaniem unikalnych technologii.

Wiele produktów z wilczej oferty posiada certyfikat bluesign® odnoszący się do spełniania surowych wytycznych środowiskowych, w odzieży Jack Wolfskin nie stosuje się również szkodliwych dla natury związków PFC.

To nie wszystko! Jack Wolfskin troszczy się nie tylko o planetę, ale też o swoich pracowników na całym świecie, czego potwierdzeniem jest wielokrotne zdobycie statusu lidera organizacji Fair Wear Foundation. Więcej informacji można znaleźć we wpisie na blogu marki: https://sklep.jack-wolfskin.pl/blog/etyczna-marka-odziezowa?fbclid=IwAR26I-0t13FVNpGd8EQY18UAEEF0GcFBClkQeVVmi6OiW4pD9UA0gPcHPGk

Translate »