Polacy biegają charytatywnie. 24 tys. osób zapisanych na Poland Business Run 2019

Polacy biegają charytatywnie. 24 tys. osób zapisanych na Poland Business Run 2019

Prawie 24 tys. osób zapisało się już na sztafetę biznesową Poland Business Run, a rejestracja wciąż trwa. Bieg odbędzie się 24 sierpnia w Szczyrku, a 8 września jednocześnie w 9 dużych miastach Polski i pozwoli pomóc osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. Charytatywny cel i krótki, dostępny dla każdego dystans to powody, dla których sztafeta cieszy się dużą popularnością.

Choć Poland Business Run to bieg skierowany głównie do biznesu, w sztafecie mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które zgłoszą swoją 5-osobową drużynę. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń, nie warto więc zwlekać z zapisami. W Krakowie, Poznaniu i Katowicach listy startowe są już pełne, ale cały czas można się rejestrować na lokalne edycje biegu w Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Rzeszowie, Lublinie i Szczyrku.

– Poland Business Run to krótkie, miejskie trasy – każdy uczestnik ma do pokonania w zależności od miasta ok. 4 km po płaskiej powierzchni. Właśnie dlatego często od naszej sztafety wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z bieganiem. W tym roku, 24 sierpnia, po raz pierwszy pojawimy się także w Szczyrku, gdzie proponujemy dłuższą trasę górskim szlakiem tym biegaczom, którzy chcą wystartować w nowym terenie i sprawdzić swoje możliwości – mówi Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Charytatywna sztafeta Szczyrk Business Run 2019, która rozpocznie się i zakończy w górnej stacji kolejki Szczyrk Mountain Resort, to zawody, od których można rozpocząć przygodą z biegami górskimi. Każdy biegacz 5-osobowej drużyny przebiegnie około 10 km trasy zaplanowanej przez Kopę Skrzyczeńską, Małe Skrzyczne i Zbójnicką Kopę. Na uczestników czeka 500 m przewyższenia po szlakach turystycznych i drogach poza nimi, z którymi poradzą sobie również osoby początkujące w biegach górskich.
Dzięki środkom z zapisów drużyn, biegi Poland Business Run co roku pomagają osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach. Od początku istnienia projektu wsparcie otrzymało już ponad 450 beneficjentów. Już wiadomo, że w 2019 r. Fundacja Poland Business Run dofinansuje protezy kończyn i rehabilitację co najmniej kilkanastu osobom z całego kraju. Beneficjentów może być znacznie więcej – ilość środków na pomoc potrzebującym zależy od frekwencji biegaczy, którzy dołączą do charytatywnej sztafety.
By wziąć udział w biegu, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona znajomych, wybrać odpowiednie miasto, zapisać się online i uiścić opłatę startową. Koszt udziału 1 sztafety to w zależności od miasta 378 lub 405 zł brutto, a za bieg w Szczyrku 540 zł. Więcej informacji oraz rejestracja online: www.polandbusinessrun.pl.

Translate »