Północna przygoda z Jack Wolfskin i Martyną Wojciechowską

Północna przygoda z Jack Wolfskin i Martyną Wojciechowską

Siódmego grudnia odbyło się wyjątkowe spotkanie fanów marki Jack Wolfskin. Wilkołajki, w których udział był nagrodą w Instagram’owym konkursie, dostarczyły piętnastu Uczestnikom niezapomnianą dawkę przygody i emocji w prawdziwym outdoorze.

Zwycięzcy spotkali się z organizatorami w Gdyni, z której w sobotni poranek przewiezieni zostali do Porzecza –  sąsiadującego z Rezerwatem Przyrody Kurze Grzędy, gdzie w malowniczej otulinie lasów i rzeki Łeby znajduje się Leśne Schronisko Łowców Przygód oraz Zimowy Wyraj – hodowla psów Syberian Husky. Na miejscu czekała na uczestników Martyna Wojciechowska oraz Przemek Kossakowski.

Watahę w tak silnym składzie przywitał gospodarz miejsca – Grzegorz Linda – Licencjonowany zawodnik i członek Kadry Narodowej psich wyścigów na długich dystansach. Grzegorz jako pierwszy Polak w historii ukończył kilkukrotnie najbardziej znany w Europie długodystansowy wyścig psów rasowych – POLARDISTANS i w 2019 roku wyścig FEMUNDLOPET, w norweskich górach, na dystansie 450km. Opiekun Zimowego Wyraju, wraz ze swoimi pomocnikami przeprowadził edukacyjną prelekcję, w której opowiedział historię rasy, opisał przygotowania i przebieg wyścigów, a także odpowiedzialność z jaką wiąże się właściwa troska o psich przyjaciół. Zebrani poznali też historię najbardziej znanych psich zaprzęgów oraz ciekawostki z codziennego życia z niemal 20 psami. Pełnych wiedzy i dobrej energii uczestników wydarzenia zaproszono na wybieg, w którym mieli okazję poznać czworonożnych bohaterów. Pięknookie psiaki, które są w prostej linii potomkami wilka, nie szczędziły czułości i zainteresowania, a przede wszystkim chęci zabawy. Zdjęciom i radości ze spotkania nie było końca!

Kolejnym punktem zabawy było wspólne ognisko z typowymi przysmakami, które w ten chłodny dzień smakowały jak nigdy! W cieple płomieni, przy herbacie, Martyna podzieliła się unikalnymi historiami z krańców świata. Była to także niepowtarzalna okazja do obejrzenia nigdzie nie publikowanych zdjęć i filmów z ostatniego pobytu Martyny w Tanzanii. Ogniskowe opowieści swoim poczuciem humoru ubarwiał Przemek Kossakowski. To wyjątkowa okazja, by móc do woli porozmawiać z tą wyjątkową parą inspirujących osobowości! Po podróżniczych rozmowach, wspólnych zdjęciach i autografach przyszła pora na ostatni punkt programu: krótką przejażdżkę psim zaprzęgiem po okolicznym lesie, którą psy wykonywały w ramach swojej treningowej rutyny i dobrej zabawy, a członkowie watahy Jack Wolfskin w ramach motta AT HOME OUTDOORS i sztuki zdobienia błotem.

Pomimo jesienno-zimowej pogody, uśmiechy towarzyszyły uczestnikom  przez cały dzień – w outdoorze wilki czują się jak w domu! Relację z wydarzenia można znaleźć na fan page’u marki pod linkiem: https://www.facebook.com/jackwolfskinpolska/posts/562008687683621?notif_id=1576232851789761

Translate »