Poradnik Merrell na wakacyjny hiking

Poradnik Merrell na wakacyjny hiking

Wysoka temperatura i słońce zachęcają do ucieczki od miejskiego zgiełku. Nie trzeba ruszać daleko – nawet w mieście i jego okolicach znajdziemy lasy i parki narodowe, w których można odbyć atrakcyjne wędrówki na łonie natury. W tym krótkim poradniku Merrell doradzi jak przygotować się do letniego hikingu i uniknąć zagrożeń, które niesie zmienna letnia pogoda.

MRL_S14_Day Hike

Strój
Planując letnie wędrówki, najlepiej wybrać ubranie z lekkich i oddychających materiałów, które nie będą ograniczać ruchów. Szykując się do więcej niż jednej wyprawy w sezonie warto zaopatrzyć się
w kilka profesjonalnych elementów garderoby. Doskonałym rozwiązaniem w terenie są spodnie
z odpinanymi nogawkami – pozwolą dokonać błyskawicznej zmiany stroju zależnie od pogody. Na tę okoliczność w plecaku nie może zabraknąć przeciwdeszczowej kurtki. Warto też pomyśleć o dobrych skarpetkach, które pozwolą uniknąć odparzeń.

Buty
Wygodne buty, tak jak ubranie, to podstawa udanej wędrówki – lekkie i wykonane z odpowiednich materiałów pozwolą stopom oddychać, uniknąć otarć i odparzeń. Podczas spacerowania w nizinnym terenie, gdzie nie ma dużo piachu, zakryte buty można zastąpić outdoorowymi sandałami. W kolekcji Merrell wiosna-lato 2014 znajdziemy szeroki wybór modeli dla kobiet i mężczyzn. Damskie sandały Sandspur Convertible zostały wykonane ze skóry i zamszu, a podeszwa posiadająca wyściółkę
z neoprenu zapewnia komfort podczas chodzenia. Ten sam model występuje również w męskiej kolekcji. Gdy na zaplanowanej trasie mogą czekać piach czy drobne kamienie lepiej wybrać zakryty model. Buty Yakota Bluff Vantilator w wersji dla kobiet i mężczyzn zostały wyposażone w język z wstawkami uniemożliwiający przedostawanie się zanieczyszczeń do wnętrza.
124112_Sandspur_Convertible_199 zł
Damskie Merrell Sandspur Convertible: 199 pln

161697_Sandspur_Convertible_239 zł
Męskie Merrell Sandspur Convertible: 279 pln

123831_Yakota_Bluff_Ventilator_279 zł
Damskie Merrell Yakota Bluff Ventilator: 239 pln

123827_Yakota_Bluff_Ventilator_279 zł
Męskie MerrellYakota Bluff Ventilator: 329 pln

Woda i prowiant

Podczas ciepłych dni należy pamiętać o nawadnianiu organizmu. W trasie nie można też zapominać
o prowiancie. Szczególnie słone przekąski pomogą zachować wodę w organizmie. Ciekawym pomysłem jest zabranie w trasę napełnionej wodą butelki z dyfuzorem. Spryskanie twarzy i rąk ochłodzi organizm oraz zapobiegnie przegrzaniu. Konieczne jest nakrycie głowy oraz wodoodporny krem z filtrem o wysokim faktorze, który uchroni przed bolesnymi poparzeniami słonecznymi.

Plecak i wyposażenie
Na jednodniowy hiking plecak nie powinien być zbyt duży i ciężki, aby nie spowalniać marszu. Oprócz wcześniej wymienionego wyposażenia, nie może w nim zabraknąć apteczki, dobrej mapy terenu, latarki.
Z takim wyposażeniem wędrówka musi się udać.

Źródło: Informacja prasowa Merrell

Translate »