Poznaj rodzinne spełnianie marzeń w podróży dookoła  świata

Poznaj rodzinne spełnianie marzeń w podróży dookoła świata

Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się książka autorstwa Lusi, Wojtusia, Elizy i Wojciecha Łopacińskich „Zabrałam brata dookoła świata”. Jest to niezwykła opowieść o prawdziwym życiu i o tym, co w nim ważne, piękne, trudne, zaskakujące. Historia podróży dookoła świata widziana zarówno oczami rodziców jak i dzieci. Pierwsza część opisuje podróż po Ameryce Łacińskiej.

Autorzy podpowiadają jak zainicjować proces spełniania marzeń i rozpocząć przygodę życia. Na własnym przykładzie rodzinnej eskapady dookoła świata udowadniają, że realizacja nawet najbardziej szalonych wyzwań jest możliwa. Narracja prowadzona przez wszystkich uczestników pozwala na poznanie świata z perspektywy zarówno rodziców jak i dzieci.

Książka Rodziny Łopacińskich to opis ludzi, miejsc, drogi i niezapomnianych przygód.

Jak wygląda roczna podróż przez cztery kontynenty z dwójką dzieci?

Łopacińscy to niesamowita rodzina. Dokonali niezwykłej rzeczy. Zatrzymali się w nieustającym pędzie, powiedzieli „stop!” presji kariery i zainwestowali we własne relacje. Postawili na najważniejsze wartości spajające rodzinę. W tej książce opisują pierwszy etap wyprawy dookoła świata, szalonej, odważnej i pełnej przygód. Kiedy wrócili, byli innymi ludźmi – opowiedzieli mi o tym w trójkowej „Godzinie prawdy”. Polecam wszystkim ich książkę. Warto przeczytać.

Michał Olszański, dziennikarz TVP i Programu Trzeciego Polskiego Radia

 

Trzymasz w ręku ciekawą książkę. Rodzice z dwójką dzieci podróżują przez rok po kilku kontynentach. Pierwsza, czteromiesięczna część wędrówki jest opisana w tej książce. To kilkanaście państw Ameryki  Łacińskiej. Zachwyt, nie tylko dzieci, z wszechstronnego poznawania świata, okraszony wieloma zdjęciami, zachęci Cię do przemiany marzeń w plany. Pozostanie tylko ich realizacja.

Aleksander Doba, podróżnik, kajakarz

Książka ukazała się pod patronatem miesięczników Kontynenty, Poznaj Świat i Mały Gość Niedzielny.

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/zabralam-brata-dookola-swiata-ameryka-lacinska-lusia-oraz-wojtus-eliza-i-wojciech-lopacinscy,bezabr.htm , publikacja dostępna również w wersji elektronicznej.

O autorach:

Wojciech – doświadczony menedżer, wykładowca uniwersytecki i szkoleniowiec. Zrezygnował z pracy i poświęcił się realizacji spektakularnego i ryzykownego projektu podróżniczego.

Eliza – urzędniczka w urzędzie marszałkowskim, udowodniła, że osoby pracujące za biurkiem też mogą mieć fantazję, i pojechała sama do Indii, a potem ruszyła w roczną eskapadę dookoła świata.

Łucja – zdecydowała się zostawić kolegów, babcie oraz kota Bolusia i towarzyszyć rodzicom w odkrywczej wyprawie.

Wojtek – w wieku 14 lat zdobył Kilimandżaro i sześciotysięcznik w Boliwii, dotarł na koniec świata, do sławnego Ushuaia, a nawet dalej.

Translate »